Bayraklı’da Kütüphane Sayısı Artıyor

İzmir'in Bayraklı İlçesinde, 10 Tane Olan Kütüphane Sayısının 12'ye Çıkartılması İçin Bayraklı Belediyesi Harekete Geçti.

İzmir 17.01.2015, 11:30 18.02.2015, 22:59
Bayraklı’da Kütüphane Sayısı Artıyor
İzmir’in Bayraklı ilçesinde, 10 tane olan kütüphane sayısının 12’ye çıkartılması için Bayraklı Belediyesi harekete geçti.

"Her mahalleye bir kütüphane" sloganıyla yola çıkan Bayraklı Belediyesi, kütüphanelerin sayısını artırmak için çalışma başlattı. Belediye, ilçede açılan 10 kütüphaneden sonra, Osmangazi ve Manavkuyu Mahalleri’ne de kütüphane açmaya hazırlanıyor. Bayraklı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğüne bağlı kütüphanelerden ise, bugüne kadar 34 bin 668 kişi yararlandı. Osmangazi ve Manavkuyu Mahallerinde kütüphanelerin açılmasıyla bu sayının 50 bin’e çıkması hedefleniyor.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, tüm mahallelerde kütüphane kurmayı hedeflediklerini belirtti. Karabağ, "ütüphane sayımızı 10’dan 12’ye çıkartıyoruz. Tüm mahallerimizde kütüphane kurmayı hedefliyoruz. Kitaplar birer hazinedir. Özellikle çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı elde edebilmesi için uğraş veriyoruz. Kitap sayımızı da her geçen gün artırıyoruz. Bu konuda da vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz" dedi.

Bayraklı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, ayrıca kitap bağışlamak isteyen vatandaşlara kolaylıklarda sağlayarak evlerine giderek kitapları teslim alıyor. Kitaplar, görevlileri tarafından tasnif edildikten sonra raflardaki yerlerini alıyor. Öte yandan Bayraklı Belediyesi kütüphanelerine kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşların 0(232) 371 61 63 numaralı telefonu arayarak bilgi alabileceği bildirildi.
Yorumlar (0)
20°
açık