Bayındır'da Yangın! Alzheimer hastası yaşlı adam alevlerin içinde kaldı

Alzheimer hastası 74 yaşındaki İsmail Tarkun, eşi Saliha Tarkun (73) ve oğlu ile gelinin yaladığı Bayındır'da ki evde yangın çıktı.

İzmir 14.03.2019, 17:20
Bayındır'da Yangın! Alzheimer hastası yaşlı adam alevlerin içinde kaldı

İzmir'in Bayındır ilçesinde, iki katlı bir evde elektrik kontağından kaynaklanan yangın çıktı. Evdeki 1'i alzheimer hastası olmak üzere 4 kişi dışarı kaçarak canlarını kurtarırken, alevler itfaiye ekipleri tarafından güçlükle söndürüldü. Evin önünde park halindeki bir otomobilin ise sahibine ulaşılamayınca çevredekiler tarafından itilerek yanan binadan uzaklaştırılamaya çalışıldı.


Bayındır’ın Kurt Mahallesi Hacı Hafız Sokak'taki iki katlı bir evde bugün saat 13.30 sıralarında elektrik kontağından yangın çıktı. Salonda başladığı belirlenen yangın, kısa sürede tüm evi sardı. Bu sırada mutfakta yemek yiyen ev sahibi Alzheimer hastası 74 yaşındaki İsmail Tarkun, eşi Saliha Tarkun (73) ve oğlu ile gelini alevleri son anda farkederek dışarı çıktı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri su sıkarak alevlere müdahale etti. Bu sırada evin önünde park halinde olan ve sahibine ulaşılamayan bir otomobil, alevlerin sıçrama ihtimaline karşı çevredekiler tarafından itilerek yolun karşı tarafına götürüldü. Alevler 1 saatte güçlükle kontrol altına alınırken, ev kullanılmaz hale geldi.

Yorumlar (0)