Başkan Bakıcı, Halk Gününde Vatandaşlarla Buluştu

Halk Günü Toplantısında İstihdam Müjdeleri Devam Ediyor

İzmir 11.07.2014, 14:12 18.02.2015, 23:00
Başkan Bakıcı, Halk Gününde Vatandaşlarla Buluştu

Her hafta Perşembe günleri halk günü toplantılarında vatandaşlarla biraraya gelen Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, bu haftada da vatandaşların sorunlarını dinleyerek samimi cevaplarda bulundu.
Bu hafta 4.'sü yapılan toplantıda, Başkan Zeynel Bakıcı Selçuk halkının sorunlarını dinledi. İşsizlik, Çamlık köyünde yol yapımı, Şirince yolu üzerindeki aydınlatma, Abuhayat Deresi'nin ıslahı, kütüphanenin tekrar açılması, Pamucak sahilinin hareketlendirilmesi, Meryem Ana Evi’ne ulaşımın sağlanması, Dutlu Yol'un düzenlenmesi ve spor aletlerinin bakımı, tur otobüslerinin güzergahlarının değişmesi, yeni hastane projesi, su faturalarından alınan katı atık vergisine kadar birçok konu üzerinde vatandaşlar istek ve taleplerini bildirdi. Bir vatandaşın, Pamucak’taki terk edilmişliği aktarması üzerine Başkan Bakıcı, bu konuda bir proje hazırladıklarını belirtti. Bakıcı; "Halkımızı deniz ile barıştırmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz bu alanda çalışma yapıyor. Projemiz hazır. Pamucak sahili SİT alanına girdiği için projeyi kurula göndererek onaylanmasını bekleyeceğiz. Projeye göre Pamucak ve Pananos’ ta 300 ‘er metre aralıklar ile büfeler yer alacak. Ayrıca burada duş yerleri ve soyunma kabinleri de olacak. Pamucak daha çok yaşanabilir bir hal alacak. Gerekir ise ücretsiz servis sistemi bile uygulayabiliriz. Selçuk’u deniz ile barıştıracağız” dedi.

Toplantıda en çok gündeme gelen konulardan biri de işsizlik oldu. Başkan Bakıcı, bu konuda çalışmalar yaptıklarını, 200-250 kişilik istihdam sağlayacakları bir proje hazırladıkları müjdesini verdi. Projeyi yürüten Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Bülent Cinel konuyla ilgili bilgi vererek, ”Dijital arşivleme ile 2015 yılının ortalarına doğru 200-250 kişilik istihdam oluşturacağız. Burada tüm kurumların evraklarının bilgisayar ortamında taranarak arşivlenmesi sağlanacak. Böylelikle Selçuk’taki istihdam sayısı artacak. Diğer kurumlar ile birlikte işsizlik sorununa bir nebze de olsa çözüm sunmuş olacağız” dedi. Cinel ayrıca, kadınlara yönelik meslek kursları açılması amacıyla 3 proje hazırladıklarını açıkladı. Cinel; "Birincisi 'Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi', ikincisinin 'Akademi', üçüncüsü ise 'Sosyal Market'. Kadın Eğitim ve Gelişim Merkezi projemizde kadınlarımız psikolojik, sosyolojik, hukuki yönden destek alacak Kadın hakları ile ilgili tüm yasal haklarını bilecek. Bu projemizi bir ay içerisinde hayata geçireceğiz. İkinci projemiz Akademi de ise el becerileri ve meslek edindirmeye yönelik kurslar düzenleyeceğiz. Üçüncü Sosyal Market projemizde ise de, kişiler tarafından verilen kıyafetler terzi ve temizleme ekibi tarafından tekrar kullanılabilir hale getirilerek, ihtiyaç sahibi kişilere sunulacak” dedi.
Toplantı sonrası özel görüşme talebinde bulunan vatandaşlarla tek tek görüşen Başkan Bakıcı, halk gününe katılım gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Yorumlar (0)
28°
açık