Balçova’da muhteşem cumhuriyet yürüyüşü

Balçova’da binlerce vatandaş Balçova Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Korteji’nde yürüdü. Kortejin sonunda hep bir ağızdan Bursa Nutku’nu okuyan vatandaşlar, havai fişek gösterisini izledi.

İzmir 30.10.2016, 10:49 30.10.2016, 12:11
Balçova’da muhteşem cumhuriyet yürüyüşü

Balçova’da binlerce vatandaş Balçova Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Korteji’nde yürüdü. Kortejin sonunda hep bir ağızdan Bursa Nutku’nu okuyan vatandaşlar, havai fişek gösterisini izledi. Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, "Bizler sonsuza kadar Cumhuriyet’e sahip çıkacağız" dedi.

Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Balçova’da binlerce insanın katıldığı kortej ile gece geç saatlere kadar sürdü. Balçova Belediyesi’nin düzenlediği Büyük Cumhuriyet Korteji’ne katılan binlerce vatandaş Sakarya ve Ata Caddeleri’nde marşlar söyleyerek ellerinde bayraklar ile yürüdü. Evlerinin balkonlarındaki vatandaşların da katkısı ve havai fişek gösterisi ile Balçova Caddeleri kırmızı beyaza boyandı.


“Cumhuriyete çok şey borçluyuz”
Yürüyüşün sonunda vatandaşlar hep bir ağızdan Atatürk’ün Bursa Nutku’nu okurken, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’da bir konuşma yaptı. Bu ülkeyi seven insanların sonsuza kadar Cumhuriyet’e sahip çıkacağını belirten Başkan Çalkaya “Cumhuriyet kolay kurulmadı. O yüzden biz bu bayramımızı kutlayacağız. Çünkü bizlere yaşam hakkımızı Cumhuriyet ve Demokrasi verdi. Biz Cumhuriyet’e çok şey borçluyuz, yıkmak isteseler de, orasından burasından dönseler de biz dönmeyeceğiz. Dönen dönsün yolundan biz dönmeyeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
23°
açık