Aziz Kocaoğlu'ndan anlamlı fuar mesajı! ''Cumhuriyet ile özdeşleşmiş bir İzmir klasiği''

Aziz Kocaoğlu'ndan anlamlı fuar mesajı... İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yarın 87. kez kapılarını açmaya hazırlanan İzmir Enternasyonal Fuarı için ''Cumhuriyet ile özdeşleşmiş bir İzmir klasiği'' vurgusunu yaptı.

Aziz Kocaoğlu'ndan anlamlı fuar mesajı! ''Cumhuriyet ile özdeşleşmiş bir İzmir klasiği''

Aziz Kocaoğlu'ndan anlamlı fuar mesajı... İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,  yarın 87. kez kapılarını açmaya hazırlanan  İzmir Enternasyonal Fuarı için ''Cumhuriyet ile özdeşleşmiş bir İzmir klasiği'' vurgusunu yaptı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yarın kapılarını açmaya hazırlanan İzmir Enternasyonal Fuarı'nı, "Dünya ile entegre olmuş çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı yer" olarak tanımladı.

87. İEF'nin açılış töreni öncesinde bir açıklama yapan Başkan Kocaoğlu, "İzmir Fuarı, Mustafa Kemal Atatürk’le başlayan aydınlanma devriminin en önemli adımlarından birisi, Cumhuriyet ile özdeşleşmiş bir İzmir klasiğidir. O yüzden her fuar açılışı bize ayrı bir heyecan veriyor. Tıpkı çok sevdiğimiz eski bir dosta yeniden kavuşmak, ona sımsıkı sarılıp hasret gidermek gibi..  İzmirliler olarak gözbebeğimiz fuarımızla gurur duyuyoruz" diye konuştu.

GÜLERYÜZLÜ İNSANLARIN ŞEHRİ İZMİR

Her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen İzmir Enternasyonal Fuarı'nda bu yıl "inovasyon ve teknoloji"nin işleneceğini hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Fuarımızın açıldığı ilk günden itibaren değişmeyen ana teması ise dostluk ve barış. Atatürk'ün 'Yurtta barış, dünyada barış' düsturunu en iyi şekilde anlayan ve benimseyen İzmir, toprakları hoşgörüyle yoğrulmuş, genlerinde barış, dostluk, özgürlük ve demokrasi olan, güleryüzlü insanların şehri olarak, böylesi bir etkinliğe gerçekten çok yakışıyor" dedi.

FUARIN AÇILDIĞI GÜN İZMİRLİLER İÇİN DÜĞÜN GÜNÜDÜR

Uluslararası bir fuarın 87 yıl başarıyla ayakta kalmasının önemine de değinen Büyükşehir Belediye Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü: "En popüler, en güçlü şirketlerin bile ortalama 45 yıl ayakta kalabildiği, ortalama insan ömrünün iyimser bir rakamla 75'i aşamadığı bir dünyada, İzmir’de atılan bu temel 87 yıldır dimdik ayakta duruyor. Dolayısıyla kimse, yarın yapacağımız açılışı sıradan bir tören olarak görmesin. Fuarın açıldığı gün, biz İzmirliler için düğün günüdür, bayramdır. O yüzden hem mutlu hem de çok gururluyuz. Başta Odak Ülke Hindistan ve Partner Ülke Sı rbistan delegasyonu olmak üzere, kentimize gelen tüm konuklarımıza 'İzmir'e hoşgeldiniz' diyorum."

YORUM EKLE