Atatürk ve Cumhuriyeti anlatan karikatürler sergide

Konak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında hazırlanan “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu karikatür sergisi, Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesinde açıldı.Konak Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında...

Atatürk ve Cumhuriyeti anlatan karikatürler sergide
Konak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında hazırlanan “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu karikatür sergisi, Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesinde açıldı.
Konak Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği ile birlikte hazırladığı “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu karikatür sergisi Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesinde açıldı. Osmanlı’nın son dönemlerinden başlayıp, 1. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşının ardından cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim 1923 yılına kadarki dönemde çeşitli gazete ve dergilerde yayımlanan 27 eserden oluşan sergi, 8 Aralık 2016 tarihine kadar izlenebilecek.
Ahmet Rıfkı, Turgut Çeviker, Ramiz Gökçe gibi karikatüristlerin 27 eseri İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu. “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu karikatür sergisinin açılışına mizah yazarı Mukadder Özakman, çizerler Abidin Köse, Birol Çün, Cem Koç, Ayten Köse, Halit Şekerci, Kemal Buluş, Sadık Öztürk ve Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet Aslan ile sanatseverler katıldı.
YORUM EKLE