Aslan: ''Bayraklı Esnafı İle Belediyeyi Barıştıracağız''

Dsp Bayraklı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aslan, “Bayraklı Esnafını Belediyenin Kölesi Olmaktan Çıkaracak, Baskı, Tehdit, Şantaj İle Yıldırma Ve Hizaya Getirme Politikasını Sonlandıracağız. Esnafımız İle Belediyeyi Barıştıracak, Güzel Bir İşbirliğine İmza Atacağız” Dedi.

İzmir 20.03.2014, 00:10 18.02.2015, 23:01
Aslan: ''Bayraklı Esnafı İle Belediyeyi Barıştıracağız''
DSP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aslan, “Bayraklı esnafını belediyenin kölesi olmaktan çıkaracak, baskı, tehdit, şantaj ile yıldırma ve hizaya getirme politikasını sonlandıracağız. Esnafımız ile belediyeyi barıştıracak, güzel bir işbirliğine imza atacağız” dedi.

Aslan, seçim çalışmaları kapsamında sürdürdüğü esnaf gezilerinde mevcut Belediye Başkanı ve idarecilerine yönelik inanmak istemediği iddialarla karşılaştığını söyledi. Manavkuyu ve Mansuroğlu mahallelerinde elini sıkmadığı esnaf kalmayan Aslan, Bayraklı esnafına bir dokunun bin ah işitiyorsunuz. Esnaf belediye sözcüğünü dahi duymak istemiyor. Gerekli hizmetlerin yerine getirilmemesi yetmezmiş gibi bir de tehdit ve şantajın da içinde yeraldığı baskıdan bunaldıklarını belirtiyor” dedi.

BAYRAKLI’DA ESNAF OLMAK CESARET İSTER
Kendisine aktarılan şikayetlere göre mevcut belediye yönetimine karşı olan ya da en küçük bir eleştri yapan esnafın gözünün yaşına bakılmadığının anlaşıldığını kaydeden Aslan, “ Bugün artık Bayraklı’da esnaf olmak, işyeri sahibi olmak cesaret ister hale gelmiş. Ortada zaten hizmet yok bir de baskı ile esnaf yıldırılmış. Yazıktır, günahtır siz kendi kişisel istikbaliniz uğruna toplumun orta direği sayılan esnafı boyunduruk altında tutamazsınız. Buna hakkınız yok” ifadelerini kullandı.

ESNAF KOMİTESİ KURACAK
Aslan, göreve gelmeleri halinde esnaf ile işbirliği içinde çalışacaklarını, Bayraklı Çarsısı’nı 24 saat yaşar hale getireceklerini de vurgulayarak, sözlerini şöyle noktaladı: “ Bayraklı’da esnaf ile belediyeyi barıştıracağız. Bizim dönemimizde belediye esnafın da ‘dost kapısı’ olacak. Sevgi Yolu Çarşı esnafı ile birlikte bir komite oluşturacağız. Bu komite aracılığı ile hem altyapı sorunlarını ortadan kaldıracağız hem de Bayraklı sınırları içerisindeki tüm esnafı dahil eden koordinasyonu sağlayacağız. Özellikle Bayraklı Çarşısı’nda ciddi çalışmalar gerçekleştireceğiz. Smyrna motifli el emeği ürünleri satışa sunacağız, tarihi binaları restore edeceğiz, festivaller ve sosyal etkinliklerle çarşının 24 saat yaşatılmasını sağlayacağız.”
Yorumlar (0)