"Arap Sermayesi" Torbalı'ya Akın Etti

TÜRK Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği'nin (TASCA) düzenleyeceği 3. İslam Dünyası-Ege Buluşması Forumu'nın en önemli ayağı, İzmir'in Torbalı ilçesinde gerçekleştirildi. Torbalı Ticaret Odası'nın (TTO) hedefi, Arap sermayesini ilçeye kazandırmak.

İzmir 23.12.2017, 13:31 23.12.2017, 14:00
"Arap Sermayesi" Torbalı'ya Akın Etti

Türkiye ve İslam dünyası ile işbirliğinin her alanda güçlenmesine katkı sunmayı hedefleyen Türk Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği  Derneği'nin (TASCA) tertiplediği, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt'te dahil olmak üzere 35 ülkeden 100'e yakın iş dünyası, akademisyen ve STK temsilcisinin katıldığı 3. İslam Dünyası -Ege Buluşması Forumu, bugün gerçekleştirildi. TTO, Torbalılı işadamları ile Arap iş adamları ve kanaat önderlerini buluşturup, Torbalı'yı İslam dünyasına tanıtttı.

 Etkinlikte konuşan TTO Başkanı Abdulvahap Olgun, İzmir ekonomisine yeni bir soluk getirmeyi planladıklarını belirterek, "100'e yakın yabancı işadamı, akademisyen ve kanaat önderini ağırlayacak olmak bizler ve Torbalı için ciddi bir mutluluk kaynağı" dedi.

TASCA Başkanı Dr. Muhammed Adil ise bu forum ile işbirliğinin her alanda güçlenmesine katkı sunmayı hedeflediklerini, Türkiye ve İslam dünyası arasında ekonomik ilişkileri daha üst seviyeye çıkarmayı, kalıcı bağlar kurmayı istediklerini söyledi.

Yorumlar (0)
29°
açık