Alsancak Team Series 2019 izleyicilerin nefesini kesti

Alsancak Team Series 2019 bu yıl nefes kesici çekişmelere sahne oldu. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen fonksiyonel fitness antrenman yarışmasında, sporcular iki kişilik takımlar halinde yarıştı. Atletlerin takım arkadaşlarıyla birlikte yeteneklerini sergiledikleri fonksiyonel fitness antrenman yarışması, Alsancak Team Series Kuşadası Atlantique Holiday Club’da düzenlendi.

İzmir 10.10.2019, 17:08
Alsancak Team Series 2019 izleyicilerin nefesini kesti

Aylar önce yapılan ve online elemeleri geçerek yarışmaya katılmaya hak kazanan, Man-Man, Woman-Man, Woman-Woman olmak üzere Beginner, Scaled, Elite, Master 35-39, Master 40+ kategorilerinde Türkiye, Kıbrıs, Almanya, Amerika, İran ve Fas’tan, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım göstermiş toplam 200 sporcu yarıştı.

Bu camianın içinde yer almış profesyonel ve amatör sporculardan oluşan yaklaşık 500 kişi de yarışmacı takımlara destek vermek için etkinliğe katılım sağladı. İki günlük mücadele sonrasında finale kalan, Beginner, Scaled, Elite, Master 35-39, Master 40+ kategorilerinde, toplam 52 takım 104 sporcu nefes kesen bir mücadele sergilediler.

Dereceye giren sporcular tören eşliğinde ödül aldılar

Yarışmada başarı elde ederek dereceye giren sporcular finalde düzenlenen bir törenle ödül almaya hak kazandılar. Türkiye’de Fonksiyonel Fitness’ın yayılarak sevilmesi konusunda oldukça emek ve çaba harcayan, Alsancak Team Series’in düzenleyicisi,  Crossfit Alsancak (İzmir) ve ekibi, yarışma öncesi ve yarışma esnasında göstermiş olduğu organizasyon başarısı ile, Alsancak Team Series’i, her geçen yıl daha da artan bir ivmeyle gerçekleştireceklerini organizasyonun 3. yılında bir kez daha kanıtlamış oldu.

Mücadele sonunda birinciliği almaya hak kazanan sporcular

Elite, Man-Man kategorisinde: Team Özçelik - Hakan Çelik, Orkun Öztürk;

Elite, Woman-Man kategorisinde: Humble - Dilara Uzdil, Yavuz Şentürk;

Master 35-39, Man-Man kategorisinde: Master Of Fitkafa - Erdinç Gökburun, Aykut Gümüş

Master 40+, Man-Man kategorisinde: Agile Horse - Volkan Çevik, Mehmet Alpatlı

Scaled Man-Man, kategorisinde: Poor Decisions - William Haris, Nail Özkardeş

Scaled Woman-Man, kategorisinde: Baby Pace - Elise Allbritton, Berkan İnce

Beginner Woman-Man, kategorisinde: Team Curly - Mücahit Kırtay, Başak Beyazkaya

Yorumlar (0)