Aliağalılar İçin 48 Saatte Yeni Yaşam Alanı

Aliağa Belediyesi Tarafından Onat Kutlar Caddesinde Bulunan Ve Geçici Otopark Olarak Kullanılan Alanda, 48 Saat Gibi Rekor Bir Sürede İnşa Edilen Dinlenme Parkı Hizmete Girdi

İzmir 25.01.2015, 23:31 18.02.2015, 22:59
Aliağalılar İçin 48 Saatte Yeni Yaşam Alanı
Aliağa Belediyesi tarafından Onat Kutlar Caddesinde bulunan ve geçici otopark olarak kullanılan alanda, 48 saat gibi rekor bir sürede inşa edilen dinlenme parkı hizmete girdi. Parkın 48 saate tamamlanmasıyla şaşkınlıklarını gizleyemeyen Aliağalılar, sosyal medya üzerinden parkın ismi için ‘48 Saat Parkı’, ‘Ekspres Park’, ‘Sürpriz Park’, ‘Çabuk Park’, ‘Park kondu’ gibi önerilerde bulundu.

Aliağa Belediyesi, 48 saat gibi kısa bir sürede Aliağa’ya yeni bir yaşam alanı daha kazandırdı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, dinlenme parkının 48 saatte inşa edilme hedefinin gerçeklemesi için yapım çalışmalarında adeta seferber olan belediye işçileri ile birlikte omuz omuza çalıştı.

ALİAĞA’YA AYRI BİR HAVA KATTI
Aliağa Belediyesi’nin bir dönüm alan üzerine inşa ettiği dinlenme parkına dikilen palmiye ve jakaranda ağaçları Aliağa’ya farklı bir hava kattı. Ağaçlarla birlikte boş alanlar çimlendirildi. Etrafı ahşap çitlerle çevrilen ve hercai menekşe gibi mevsimlik çiçeklerle donatılan parkta oturma grupları, ahşap kamelyalar ve modern aydınlatma direkleri beğeni topladı.

PARKA İSİM ÖNERDİLER
İnsanların hoşça vakit geçirebileceği parkın 48 saatte inşa edilmesi Aliağa kamuoyunda büyük yankı buldu. Sabah dükkanlarını açmak üzere Onat Kutlar Caddesine gelen Aliağalı esnaflar gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Yapım aşamaları hızlandırılmış çekimle adım adım kaydedilen parkın yapılış öyküsü de sosyal medya üzerinden yayınlandı. Aliağa Belediyesine sosyal medya aracılığı ile adeta teşekkür yağdıran vatandaşlar henüz isminin ne olacağı belirlenmeyen parka; ‘48 Saat Parkı’, ‘Ekspres Park’, ‘Sürpriz Park’, ‘Çabuk Park’, ‘Park kondu’ gibi önerilerde bulundu.

VATANDAŞ MEMNUN
Aliağalıların hizmetine sunulan parkın hem yapım aşamasındaki hızıyla, hem ilçeye estetik bir görünüm kazandırmasıyla hem de belediye imkanları ile yapılmasından ötürü Aliağa Belediyesi’nin örnek bir çalışmaya imza attığını belirten Aliağalı vatandaşlar, “Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Aliağa genelinde yıllarca boş bir şekilde duran ve görsel kirlilik oluşturan alanları prestij alanlarına dönüştürüyor. Kentimizin yaşam kalitesini yükseltmek adına gece gündüz demeden var gücüyle çalışıyor. Bu çalışmalar esnasında da ilçemizde görüntü, gürültü, çevre ve trafik düzeninde olumsuzlukların minimum seviyede yaşanması için tüm projelerini sürat ile yürütüyor. Biz ondan razıyız, Allah da ondan razı olsun” diyerek, başta Başkan Acar olmak üzere Aliağa’da gerçekleştirilen çalışmalara emeği geçen herkese teşekkür etti.

KARBONMONOKSİTTEN ÇİÇEK KOKULARINA
Aliağa için hizmet aşkının hiçbir zaman bitmeyeceğini dile getiren Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da Aliağa Belediyesi olarak hedeflerinin insanların yaşamasından keyif alacağı bir kent yapmak olduğunu belirterek, “Çalışmalarımızın ve elde ettiğimiz başarıların tek mimarı Aliağa halkımızdır. Aliağa halkımızın desteğiyle daha yaşanabilir bir Aliağa hedefimizi gerçekleştirme noktasında kısa sürede önemli adımlar attık. İnşallah yine halkımızdan aldığımız o büyük destekle daha nice çalışmalara hep birlikte imza atacağız” dedi.

İKİNCİ SÜRPRİZ PROJE GELİYOR
Aliağalılar, aileleriyle birlikte hizmete giren parka akın etti. Son dönemde tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı havaların yerini yazdan kalma güneşli havalara bırakmasını da fırsat bilen Aliağalılar yeni yaşam alanlarında hem güzel havanın hem de yeni dinlenme parkının keyfini çıkardı. Kentin ambiyansını değiştiren park daha ilk günlerinden renkli görüntülere sahne oldu. Ayrıca aynı bölgede bulunan iki dönümlük atıl alanda da yeni bir projenin yapımına Pazartesi günü başlanacağı öğrenildi.
Yorumlar (0)