Aliağa FK yeni sezon hazırlıklarına başladı

Yeni sezonda İzmir Süper Amatör Liginde mücadele edecek olan Aliağa FK, 2017-2018 futbol sezonu hazırlıklarına başladı.Geçen sezon Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele eden ve ligi 34 puanla 7. sırada bitirmesine rağmen statü gereği bir...

İzmir 12.08.2017, 14:35
Aliağa FK yeni sezon hazırlıklarına başladı

Yeni sezonda İzmir Süper Amatör Liginde mücadele edecek olan Aliağa FK, 2017-2018 futbol sezonu hazırlıklarına başladı.

Geçen sezon Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele eden ve ligi 34 puanla 7. sırada bitirmesine rağmen statü gereği bir alt lig olan süper amatöre geri dönen Aliağa FK’da yeni sezon hazırlıkları başladı. Sarı siyahlı takım sezon hazırlıkları için Teknik Sorumlu Polat Çetin yönetiminde, yeni transferlerin de katılımıyla Aliağa Belediyesi Değirmendere Futbol Tesislerinde bir araya geldi. Çetin’in futbolcularıyla yaptığı kısa toplantı ile başlayan antrenman ısınma, açma germe hareketleriyle devam etti. Kondisyon ağırlıklı yapılan antrenman düz koşular ile son buldu. Antrenmana tüm futbolcular eksiksiz olarak katıldı.

Antrenman sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aliağa FK Teknik Sorumlusu Polat Çetin, “Geçtiğimiz sezon BAL liginde sezonu 7.sırada bitirmemize rağmen iki İzmir takımının arkasında kalmamızdan dolayı bir alt lig olan süper amatöre geri döndük. Bu sezon amacımız ligi şampiyon tamamlayarak yeniden Bölgesel Amatör Ligine geri dönmek. Daha sonrasında ise yeni şampiyonluklar elde ederek Aliağa FK’yı hak ettiği profesyonel liglere taşımak. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımıza başladık. Omuzlarımızdaki yükün farkındayız. Taraftar bizim en büyük parçamız en büyük destekçimiz. Aliağa’nın başarısı için hem bize hem de Aliağa taraftarına büyük bir iş düşüyor. Taraftarımızın güçlü desteği ile hedeflerimize ulaşacağımızın inancındayım ”dedi.
Yorumlar (0)