banner123

AKP İzmir Başkan Adayı Nihat Zeybekci İzmir Projelerini Açıkladı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İlk İzmir Projesini açıkladı ve İzmir'e kendilerini iyi anlatamadıklarını ve bu kez kazanacaklarını söyleyen Zeybekci, " Hatalarımızdan biri belki şu: Belki İzmir’i AK Partili yapmaya çalıştık. AK Parti’yi İzmir’li yapmamız lazım. Zaten İzmirli. Bunu anlatmamız lazım. İdeolojik bir duvar örülmeye çalışıldı. Bizim İzmir’de ideolojik duvarın öteki tarafına geçmemiz lazım. Göreceksiniz, bu dönemde bunu mutlaka aşacağız" dedi.

İzmir 03.12.2018, 23:31 M. Fatih DEMİR
AKP İzmir Başkan Adayı Nihat Zeybekci İzmir Projelerini Açıkladı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Hürriyet'ten İpek Özbey'in sporularını yanıtladı. Seçim süreci ile ilgili önemli ayrıntılar veren Zeybekci, İzmir'e kendilerini iyi anlatamadıklarını ve bu kez başaracaklarını belirtti. Zeybekci, " Hatalarımızdan biri belki şu: Belki İzmir’i AK Partili yapmaya çalıştık. AK Parti’yi İzmir’li yapmamız lazım. Zaten İzmirli. Bunu anlatmamız lazım. İdeolojik bir duvar örülmeye çalışıldı. Bizim İzmir’de ideolojik duvarın öteki tarafına geçmemiz lazım. Göreceksiniz, bu dönemde bunu mutlaka aşacağız" dedi.

İlk röportajını ulusal basına, Hürriyet’e veren Zeybekci, hayat tarzına müdahale edilmesinden endişe eden İzmirliler’e seslendi. Zeybekci, Demek kendimizi anlatamadık, biz hep İzmir’i AK Partili yapmaya çalıştık, aslında AK Parti’yi İzmirli yapmalıyız ve ideolojik duvarın ötesine geçmeliyiz" dedi.

Zeybekçi "Bu bizim de hatamız. Kalkıp da başkasına suç atmamıza gerek yok. Demek ki anlatamadık. Hatalarımızdan biri belki şu: Belki İzmir’i AK Partili yapmaya çalıştık. AK Parti’yi İzmir’li yapmamız lazım. Zaten İzmirli. Bunu anlatmamız lazım. İdeolojik bir duvar örülmeye çalışıldı. Bizim İzmir’de ideolojik duvarın öteki tarafına geçmemiz lazım. Göreceksiniz, bu dönemde bunu mutlaka aşacağız"

İZMİR'E İLK PROJE: ARKEOLOJİ VE MEDENİYETLER MÜZESİ
Zeybekci röportajda kent için ilk projesini de açıkladı. AK Parti'nin Büyükşehir Adayı, "İzmir’i projeye boğmayacağız. Basit, sade olacağız. Bir tekini söyleyeyim. Anadolu’nun tamamına baktığınız zaman da insanlık tarihinin en eski yerleşim yeri bu topraktır. Kültür turizmi anlamında baktığımız zaman İzmir, bu yerleşimin de merkezi. Dünyanın en iddialı, Türkiye’nin en büyük Arkeloji ve Medeniyetler Müzesi’ni kuracağız. Çok kısa zamanda başaracağız" diye konuştu.

Yorumlar (0)