AK Parti İzmir adayları İzmir 1. Bölge ve 2. Bölge AKP milletvekili aday listesi - 2018 seçimleri

Ak Parti İzmir adayları belli oluyor. AKP İzmir 1. Bölge adayları listesi ve AKP İzmir 1. Bölge adayları listesinin açıklanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimleri için üzerinde sıkı çalıştığı AK Parti milletvekili aday listesi Ege Haber'de... Bin 340 aday adaylığı başvurusu ile rekor kıran AK Parti 24 Haziran seçimlerinde aday olacak 600 kişilik listeyi YSK'ya teslim etti. Ak Parti aday Listesinde 126 Kadın aday yer aldı. Binali Yıldırım İzmir 1. Bölge'den 1. sıra Mileletvekili adayı oldu.

AK Parti İzmir adayları İzmir 1. Bölge ve 2. Bölge AKP milletvekili aday listesi - 2018 seçimleri

Ak Parti İzmir adayları belli oluyor. AKP İzmir 1. Bölge adayları listesi ve AKP İzmir 1. Bölge adayları listesinin açıklanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran 2018 seçimleri için üzerinde sıkı çalıştığı AK Parti milletvekili aday listesi Ege Haber'de...

AK PARTİ İZMİR 1. BÖLGE ADAYLARI

1. - BİNALİ YILDIRIM
2. - MAHMUT ATİLLA KAYA
3. - CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI
4. - CEMAL BEKLE
5. - BİLAL DOĞAN
6. - EMRE CEMİL AYVALI
7. - TEMEL YILDIRIM
8. - AHMET GÜRHAN
9. - GÖZDE KESKİN
10. - FATİH REHA YAVUZER KAM
11. - KORAY BATTAL
12. - MUHABBET GÜNERİ
13. - AHMET UĞUR BARAN
14. - HALİL CÜNEYT AÇIL

AK PARTİ İZMİR 2. BÖLGE ADAYLARI

1.- HAMZA DAĞ
2. - FEHMİ ALPAY ÖZALAN
3. - NECİP NASIR
4. - YAŞAR KIRKPINAR
5. - MELEK EROĞLU
6. - NECİP FAZIL KURT
7 - ADİL YÜKSEL
8. - ERDEM ÖKSÜZ
9. - GERÇEK TEKİN
10. - MUSA ÇEVİK
11. - SALİHA BOZKURT
12. - AHMET NUMAN ARICI
13. - FATMA NUR GÜNDÜZPOLAT
14. - ENDER DOĞAN

AK Parti İzmir’in milletvekili adayları netleşti. Başbakan Binali Yıldırım, 1. bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldu. Listenin sürpriz ismi ise eski milli futbolcu AK Parti 2. bölge 2. sırada gösterilen Fehmi Alpay Özalan oldu.

24 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi AK Parti’nin milletvekili aday listesi belli oldu. Geçen dönem de İzmir’den milletvekili olan Başbakan Binali Yıldırım, bu seçimde de 1. bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldu. İzmir listesinde, Nükhet Hotar, Kerem Ali Sürekli, Hüseyin Kocabıyık, Necip Kalkan ve İbrahim Turhan bu kez yer almadı. Mevcut milletvekillerinden Hamza Dağ 2. bölge 1. sıradan aday gösterilirken, Mahmut Atilla Kaya da 1. bölge 2. sıradan milletvekili adayı oldu. Listenin sürpriz ismi ise eski milli futbolcu AK Parti 2. bölge 2. sırada gösterilen Fehmi Alpay Özalan oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi eski AK Parti Grup Başkan Vekili Bilal Doğan 1. bölge 5. sıradan, AK Parti Konak eski İlçe Başkanı Temel Yıldırım 1. bölge 7. sıradan, AK Parti eski İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin 1. bölge 9. sıradan ve AK Parti eski İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Adil Yüksel 2. bölge 7. sıradan aday gösterildi. Aday adayı olan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses ise listede yer bulamadı.

İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE

BERAT ALBAYRAK
NURETTİN CANİKLİ
MUSTAFA ATAŞ
EROL KAYA
VEDAT DEMİRÖZ
RAVZA KAVAKCI KAN
OSMAN BOYRAZ
İSMET UÇMA
MİHRİMAH BELMA SATIR
AHMET BERAT ÇONKAR
HULUSİ ŞENTÜRK
MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT
EYÜP ÖZSOY
SERKAN BAYRAM
FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN
ŞEYMA DÖĞÜCÜ
AZMİ EKİNCİ
HURŞİT YILDIRIM
ALİ SEVİNÇ
TUĞBA ERCAN
SABRİ BALAMAN
ESMA ERSİN
MUSTAFA MİCAN
AHMET ÖZDİNÇ
İBRAHİM İLCİ
SEMANUR KOÇAL
RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ
FİDAN ERDOĞAN AVŞAR
FEYZULLAH TUNA
FUAT KİNSİZ
AHMET AYHAN KAYAOĞLU
SİNEM DEMİR
MUHAMMET ALİ KUMRU
LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU
OKTAY TAN

İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE

SÜLEYMAN SOYLU
FATMA BETÜL SAYAN KAYA
VOLKAN BOZKIR
ABDULLAH GÜLER
HASAN TURAN
SERAP YAŞAR
AZİZ BABUŞCU
ŞİRİN ÜNAL
CANAN KALSIN
AHMET HAMDİ ÇAMLI
MARKAR ESEYAN
MUSTAFA DEMİR
İFFET POLAT
İBRAHİM YASİN KIRICI
SALİH ÇAKIR
AYŞE BÖHÜRLER
SUNA TARHAN
AHMET HAMDİ GÖRK
HACI MEHMET BAYKURT
MUSTAFA ARABUL
BEYZA SINDIRAÇ
SERKAN HASER
AHMET YILDIZ
EMİNE ÇAKIR
HAMZA KULAKSIZ
SEVDE SENA DAĞLI
ENES KAŞKAŞ
HALİL POYRAZ

İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE

NUMAN KURTULMUŞ
MEHMET MUŞ
AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
MEHMET DOĞAN KUBAT
TÜLAY KAYNARCA
HALİS DALKILIÇ
EMİNE SARE AYDIN YILMAZ
NEVZAT ŞATIROĞLU
ZAFER SIRAKAYA
RÜMEYSA KADAK
AHMET MÜCAHİT ARINÇ
MUSTAFA YENEROĞLU
ERKAN KANDEMİR
ŞAMİL AYRIM
ALEV DEDEGİL
YILDIZ SEFERİNOĞLU
ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET
MÜRTEZA ZENGİN
AYHAN OĞAN
HAŞİM TAŞKIRAN
RUKEN KİLERCİ
RASİM ERDOĞMUŞ
HATİCE BOZDAĞ
MEHMET UMUR
OYA EREN
BÜLENT DURGUN
ZEHRA ERCAN
ALİ ÇEZİK
HASENE ÇAPAR
SEDAT SAYIMOĞLU
CAHİT KESKİN
SİNAN KARŞIYAKA
HAYRİYE KUZU
MEHMET EMİN AŞIKKUTLU
MÜNİR EREN

Binali Yıldırım İzmir 1. Bölge'den 1. sıra Mileletvekili adayı oldu.

24 Haziran seçimleri AK Parti İzmir milletvekili adayları listesi ne zaman açıklanacak, listede kimler var kimler yok? soruları büyük merak konusu oluyor. Siyasi partiler, milletvekili adaylarına ilişkin listeyi bugün saat 17.00’ye kadar YSK’ya teslim edecek. İşte Ak Parti İzmir milletvekili aday listesi…

600 KİŞİDEN OLUŞAN ADAY LİSTESİ YSK'YA TESLİM EDİLDİ.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

Ahmet Sorgun milletvekili listesini teslim ettikten sonra şu açıklamayı yaptı:

Bildiğiniz gibi dün de kuralar çekildi. YSK huzurunda bütün siyasi partilerin ve basın mensuplarının katılımlarıyla şeffaf bir şekilde çekildi ve en güzel şekilde de tamamlanacağını düşünüyoruz. Milletimize memleketimize hayırlı olsun. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum.

AK PARTİ LİSTESİNDEN DETAYLAR

YSK'ya sunulan listede adayların 126'sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 adaya listelerde yer verildi.

AK Parti'nin en genç milletvekili adayı Kocaeli 11. sıradan aday gösterilen 18 yaşındaki Elif Nur Bayram oldu.

Listelerde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu.

Toplam engelli milletvekili aday sayısı ise 8 oldu.

Milletvekili adaylarının 466'sı evli.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ BELLİ OLDU

Bin 340 aday adaylığı başvurusu ile rekor kıran AK Parti 24 Haziran seçimlerinde aday olacak 600 kişilik listeyi YSK'ya teslim etti.

AK PARTİ’DE HER İLE ÜNLÜ İSİM

Mevcut bakan, genel başkan yardımcsı ve parti yöneticisi olan, ayrıca seçmende karşılığı bulunan “ünlü isimlerin” illere liste başı olarak dağıtılacağı dile getiriliyor. Erdoğan’ın listeler için “iş yapan, üreten, çalışkan ve sadakata önem veren isimler” değerlendirmesi yaptığı kaydediliyor. AK Parti yönetiminin listeye alınacak gençler ve kadınları seçerken de aynı kriterlere göre belirlediği belirtiliyor. İbrahim Tatlıses İzmir'de aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Tatlıses'in listeye girip girmediği açıklanan listede belli olacak.

MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ İÇİN MERAKLI BEKLEYİŞ

Listelerin son hali konusunda bilgi almaya çalışan milletvekillerini ise heyecan sardı. Vekiller, son iki günden bu yana durumlarını öğrenmek için sık sık parti yöneticisi, bakan ve cumhurbaşkanlığı danışmanlarını yokluyorlar. Ancak bu kez çalışmanın dar kadro ile yürütülmesinden dolayı bilgiye ulaşma konusunda zorluk yaşanıyor. TBMM’nin kapanmasına karşın pazartesi günü listelerin açıklanması ve 25 Mayıs’ta partinin seçim beyannamesi toplantısı yapılana kadar tüm milletvekilleri İzmir’da kalacak.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ÜCRETİ NE KADAR?

Bugünkü MKYK'nın ardından yapılacak açıklamada, 24 Haziran'da AK Parti'den milletvekili adayı olmak isteyen erkek aday adaylarının 6 bin lira yatırması yönünde karar çıkması bekleniyor. Kadınların ve gençlerin aday adaylığı başvurusu için 3 bin lira, engelli vatandaşlarımızın ise bin lira yatıracağı kaydediliyor.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞINA KAÇ BAŞVURU YAPILDI?

4 Haziran'daki seçimler öncesinde milletvekilliği aday adaylığı başvurularında en yoğun ilgiyi AK Parti görüyor. 2 Mayıs saat 16 itibariyle AK Parti'ye aday adalığı başvurusunda bulunanların sayısının 7 bin 220 olduğu açıklandı. Bu rakam 2015 seçimleri öncesi 6 bin 223'tü ve bu o dönem için bir rekordu.

AK Parti aday listesime 3 tedbir

Kayaoğlu, ''Aday listelerine  üçlü koruma'' imzalı haberinde ise YSK’ya bugün verilecek aday listelerinin risklere karşı koruma altına alındığını paylaştı. Listelerin iki ayrı araçla, iki farklı güzergâh kullanılarak yola çıkacağı bilgisini aktaran Kayaoğlu, yolda yaşanabilecek risklere karşı listelerin saat 17.00’yi beklemeden, 15.00 civarında YSK’ya verileceğini bildirdi. Parti'nin üçünvü bir tedbir olarak da sabah saatlerinden itibaren YSK’da 81 ilin sadece ilk sıralarının dolu olduğu bir listeyi hazır bekleteceğini vurgulayan Kayaoğlu, belirlenen süre içinde 600 kişilik liste verilemezse, 81 adaylı ‘Tedbir listesi’ eksiklikler daha sonra tamamlanmak üzere YSK’ya teslim edilecek. Zira kiyasi partilerin, listelerdeki eksikleri 25 Mayıs’a kadar tamamlama imkânı var.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 17:34
YORUM EKLE