Afiş yırtanlar Belediye çalışanı çıktı, Mustafa Arslan şikayetçi olmadı

Buca'da geçtiğimiz hafta ilginç bir şekilde Cumhur İttifakı Ak Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan'ın afişlerine yönelik yoğun bir saldırı girişimi başlamıştı. Vatandaşın ihbarı üzerine polis, afişleri yırtan 3 kişiyi yakaladı. Olaya karışanların belediye çalışanı çıkması üzerine Başkan Adayı Arslan, 'İşlerinden olmasınlar' diyerek şikayetçi olmadı.

İzmir 17.03.2019, 11:53
Afiş yırtanlar Belediye çalışanı çıktı, Mustafa Arslan şikayetçi olmadı

Sistemli bir şekilde AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan’ın afişlerini yırtan kişiler, vatandaş ihbarı ile takibe alındı. Kaynaklar'dan başlayarak Kuruçeşme mahallesine kadar cadde boyu konulan afişleri yırtarak ve kırarak gelen 3 kişiye polis müdahale etti ve bu kişileri gözaltına aldı. Kaynaklar mahallesinde başlayan olay, jandarma bölgesinde meydana geldiği için polis yakaladığı şahısları jandarmaya teslim etti.

ÜÇÜ DE BELEDİYE ÇALIŞANI

 Kaynaklar ve Gölet civarından başlayarak Kuruçeşme mahallesine kadar onlarca çıtalı afişi kıran N.Ç, A.D ve M.A isimli üç şahısın jandarmadaki ifadelerinden sonra birinin İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğeri ikisinin de Konak Belediyesi çalışanı olduğu tespit edildi.

ARSLAN ŞİKAYETÇİ OLMADI

Konudan haberdar olan Cumhur İttifakı Ak Partili Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan ise seçimin Buca'da huzur ve sükunet içinde geçmesini arzu ettiklerini belirterek, "Bu arkadaşlardan şikayetçi olmamız halinde yargılanacaklar ve işlerinden olacaklar. Biz kimsenin aşından, ekmeğinden olmasını arzu etmeyiz" diyerek, şikayetçi olmadığını bildirdi. Bunun üzerine jandarmada gözaltında bulunan 3 kişi serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)