“Adım Adım" çekim

Yapımcılığını Funda Doğan Kapukuran ve Metin Çınar'ın üstlendiği ve ana kastını engellilerin oluşturduğu Uzun metrajlı film “Adım Adım"ın çekimleri Buca Oliver Cafe Bar'da başladı.

İzmir 28.08.2015, 09:55
“Adım Adım" çekim

Başrollerini Usta Oyuncu Haldun Dormen ile Süreyya Kilimci, Yüksel Ünal, Asuman Dabak ve Banu Dağlıoğlu, Gazi Şeker ile birlikte görme Engelli Ümran Sevinç, Down Sendromlu Can Ayan, Bedensel Engelli Bora Acar Zöngür, Mehmet Sefa Öztürk ve Can Filiz ve kalabalık bir kast kadrosu filmde görev alıyor.

İzmir'deki yerel kanallarda Engellilere yönelik çeşitli programlar Yapan Pelin Uzun'un senaristliğini, eşi Sinan Uzun'un yönetmenliğini üstlendiği filmin konusu ise kısaca şöyle: Eski bir balet olan Şevket'in (Haldun Dormen) hayatı oğlu Tolga'nın (Gazi Şeker) görme engelli kızı Ayşen'i (Ümran Sevinç) ona bırakmasıyla bir anda değişir. Yaşama müzik ile tutunan Ayşen'e kendisini adayan Şevket, bu umut yolculuğunda farklı hayatların çıkmazında bulur kendini. Kariyerinin zirvesinde geçirdiği trafik kazası ile her şeyi tepetaklak olan Gökhan ve engellini kabul edemeyen Can ile hırçın bir denize doğru yelken açan Şevket'in 'Adım Adım' toplum ve önyargılar ile mücadelesi başlar.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu