2. Koruncuk Sörf Festivali için geri sayım başladı

Dünyanın önde gelen sörf merkezlerinden Alaçatı’da, bu yıl ikincisi düzenlenecek Koruncuk Sörf Festivali 12-13 Ağustos tarihlerinde sörf tutkunlarını bir araya getirecek. Festival gelirleri ise eylül ayında açılması planlanan Türkiye’nin...

İzmir 10.08.2017, 12:51
2. Koruncuk Sörf Festivali için geri sayım başladı

Dünyanın önde gelen sörf merkezlerinden Alaçatı’da, bu yıl ikincisi düzenlenecek Koruncuk Sörf Festivali 12-13 Ağustos tarihlerinde sörf tutkunlarını bir araya getirecek. Festival gelirleri ise eylül ayında açılması planlanan Türkiye’nin ikinci Çocukköyü Urla Koruncukköy’e aktarılacak.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına her yıl düzenlenmesi planlanan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan Koruncuk Sörf Festivali, 12–13 Ağustos tarihlerinde 10:00-20:00 saatleri arasında Çağla Kubat Alaçatı Windsurf Akademy’de gerçekleşecek. Gençleri spora özendirmenin yanı sıra sosyal sorumluluk duygularını da geliştirmek için düzenlenen festival, eylül ayında açılması planlanan Türkiye’nin ikinci Çocukköyü Urla Koruncukköy’e katkı sağlayacak.

Sörf festivalinde sporcular, 13 yaş altı, 15 yaş altı, 17 yaş altı ve 21 yaş altı, kızlar ve erkekler olmak üzere toplam sekiz kategoride yarışacak. Sörf festivaline seyirci olarak gelenler de 50 TL bağış yaparak sahip olacakları Koruncuk bileklikleri ile gün boyu içerideki ikramlardan ücretsiz olarak faydalanabilecek. 6 yaş ve altı çocuklar için bağış gerekmediği de açıklandı.

Festival öncesinde Alaçatı Kapari Otel’de düzenlenen basın toplantısına, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı İzmir Başkanı Işıl Nişli, Milli Sörfçü Çağla Kubat, Sörf Eğitmeni Jimmy Diaz ve festivalin ana sponsoru Egemedya Ajans Başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu katıldı.

"Koruncuk Urla’ya destek olmak için kullanılacak"

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı İzmir Başkanı Işıl Nişli, çocukların korunmaya muhtaç çocuklar için yarışmasının çok anlamlı olduğunu belirterek festivalden elde edilecek gelirin Koruncuk Urla’ya destek olmak için kullanılacağını söyledi. Nişli festival ile Koruncukköy Urla’yı daha iyi tanıttıklarını da ifade ederek, “Orada bir köy var uzakta. O köy, bizim çocuklarımızın köyüdür. Onlar için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz, çabalarımız devam edecek” diye konuştu.

"Onlar kadar şanslı olmayan çocuklar için yarışacaklar"

Milli Sörfçü Çağla Kubat da, sporcu çocukların onlar kadar şanslı dünyaya gelmeyen korunmaya muhtaç çocuklar için yarışacağı yarışların heyecanının çok daha fazla olduğunu söyleyerek, iki gün boyunca Alaçatı’da gerçekleşecek sörf yarışlarına tüm sörf tutkunlarını davet etti.

Egemedya Ajans Başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu ise festivalin anlamına dikkat çekerek “Korunmaya muhtaç çocuklarımız için gerçekleşen festivalde bilinirliği arttırmak adına biz de üzerimize düşeni yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ödül törenini Saba Tümer sunacak

Yarışmada, tüm katılanlara madalya, her kategorinin birincilerine Casio G-Shock’tan saat ödülü ve yine her kategoride ilk üç dereceye girenlere kupa verilecek. Toplam 24 kupanın verileceği ödül töreninin sunuculuğunu Saba Tümer üstlenirken, Egemedya da festivalin ana sponsoru oldu. Çağla Kubat Windsurf Akademy ev sahipliğindeki festivale, Baydöner, Zumosol, SirWinston, Momo, Alsancak Dostlar Fırını ve Pernigotti gibi markalar da sponsor olarak destek verdiler. Festival boyunca yarışlar dışında farklı spor aktiviteleri de planlandı. Bu kapsamda her iki gün boyunca gençler, Sports International’ın düzenleyeceği aktivitelerle güne başlayacak. Yarışların ardından ise katılımcılar için özel olarak düzenlenen etkinlikte eğlenecekler. Festival, Pazar günü Saba Tümer’in sunuculuğunu üstlendiği ödül töreni ve MOMO’nun düzenleyeceği Weekend Party ile son bulacak.
Yorumlar (0)