Eğitim

İzmir Yeni Sistemli Koleji: Mutlu Çocuk Her Alanda Mutluluğu Yakalar

İzmir Yeni Sistemli Eğitim Kurumları Okul Kurucu Müdürü Meral Güler yaptığı açıklamalarında ailelerin çocuklarının yanında olduğu sürece çocukların başarıyı yakalayacağını ifade etti. 

Bunun yanı sıra Meral Güler açıklamalarında hayatını çocukların geleceğine adadığını belirterek velilere çeşitli mesajlar vermek istediğini ifade etti.

Bu bağlamda İzmir Yeni Sistemli Koleji tarafından sistemize özel bir içerik gönderildi. Bu içerikte ise şu ifadeler yer aldı:

MUTLU ÇOCUK HAYATIN HER ALANINDA BAŞARIYI YAKALAR

İzmir Yeni Sistemli Eğitim Kurumları Okul Kurucu Müdürü Meral Güler, “Aileler çocukların yanında olduğu sürece çocuklar başarıyı yakalar.” dedi.

İzmir Yeni Sistemli Eğitim Kurumları Okul Kurucu Müdürü Meral Güler eğitime yaptıkları hizmetlerin büyük bir tutku ile devam ettiğini belirterek “Hayatımı eğitime çocuklarımızın geleceğine adamış bir insan olarak velilerimize önemli mesajlar vermek istiyorum.” dedi.

AİLE ÇOK ÖNEMLİ

Annelik ve babalığın dünyanın en önemli mesleği olduğunu belirten Güler “çocuklarımız yaşamımızın en güzel hikayesi. Çocuklarımızı bebekliğinden okul çağına kadar sadece besleyip büyütmüyoruz.” Eğitimin temelleri anne baba tarafında atılıyor. Çocuklarımızın istekleri bazen yanlış yapmamıza neden oluyor. Oysa yetiştirmek ile büyütmek çok farklı konular. ‘Bildiklerimizle değil olması gerekenlerle yetiştirmeliyiz çocuklarımızı’ dedi. “Çocuklarımızın çığlıklarını duyurmak istiyorum yetkili birimlere: Lütfen işimize yaramayacak bilgilerle geleceğimizi zorlaştırmayın; eğitim sistemini değiştirecekseniz daha işe yarar bilgilerle donatın kitaplarımızı. Yaşımıza uygun olmayan sınavlarla kaygıları çoğaltmayın. Ruhsal ve biyolojik gelişmemizi destekleyen sistemi uygulayın.” diyen Güler,’ Anne babalarımıza da çocuklarımızın mesajını vermek istiyorum: Beni sadece ders başarılarımla değerlendirmeyin.

GELECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM

İyi insan olmak için çaba gösteriyorum. Spor yapıyorum. Müzikle ilgileniyorum, yabancı dilimi geliştiriyorum. Merak etmeyin ben geleceğimi sizler kadar düşünüyorum. Yeter ki bana bunların hepsini fırsat olarak sunan bir okul, eğitimciler bulun dedi. Güler şöyle konuştu “Değerli anne babalar mutlu çocuk hayatın her alanında başarıyı yakalar yeter ki biz onların yanında olalım eğitime bakış açımı bir cümle ile tamamlamak istiyorum akademik başarı ağacın dalları ve meyvesi sevgi özgüven ve sağlıklı bir ortamda yapılan eğitim ise ağacın kökleridir. Çocuğunuzdan kaliteli eğitimi esirgemeyin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı