Dap Yapı İzmir'de kalıcı... İzmir'de yeni konut projeleri açıklanabilir.

Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir gayrimenkul sektöründeki sakinlik bizlere projeleri gezme ve bilgi edinme fırsatı sunuyor. Ben Serdar Baçaru bir gayrimenkul danışmanı olarak böyle zamanlarda mevcut büyük projeleri gezip bilgi edinmeyi tercih ederim. Sektörün nabzını tutan bu firmalar, piyasayı belirleyici oluyorlar. Bu sayede sizleri de bilgilendirmiş oluyoruz.

Dap Yapı İzmir'de kalıcı... İzmir'de yeni konut projeleri açıklanabilir.

Geçtiğimiz hafta sonu Çamdibi‘nde “Dap Yapı İzmir”‘in satış ofisine gittim. Daha öncesinde proje hakkında detaylı bilgiler edinmiştim. Son güncel haberleri ve piyasanın ekonomik koşullardan ne kadar etkilendiğini de merak etmiyor değildim. Yani harç bedellerinin düşmesi, iskonto oranları, peşinatlar, kredi oranları gibi bir çok iyileştirme, sektöre bir katkı sağlamış mı bilmek istedim.

Satış müdürü D. Şenay BEKTAŞ hanım bizi karşıladı ve kendisiyle röportaj tadında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk.

Projenin başlıca özelliklerin bahsedecek olursak; 2 blok ve 726 daireden oluşmakta, 53 m2 – 209 m2 aralığında olup, bu daire tipleri 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 şeklindedir. Dairelerin m2 birim fiyatları 7400 TL den başlayıp şerefiyesine göre artış göstermektedir. Projenin teslim süresi 30 ay.

%5 peşinatla 40 aya varan ‘0’ faiz oranı sunuyorlar. Ayrıca peşin alımlarda %20 ye varan indirim oranlarının olduğunu söyleyen Şenay hanım, proje sunumunu satış ofisinde kendileri yapıyorlar. Nihayetinde projeyi en iyi onlar tanıtabilir. Daha fazla detaylı bilgi isteyenler satış ofisini ziyaret edebilirler. Geleceği parlak ama günümüzün koşullarında bulundukları bölge itibariyle “konut satışı zor” denilen projenin büyük bir bölümü satılmış.

Tabi konu konuyu açınca İzmir’deki ilk projeleri, beklentilerini karşıladı mı merak ettim doğrusu. Kendisi İzmir’de olmaktan ve proje geliştirmekten memnun olduklarını belirtti. Hatta öyle ki; yakın gelecekte farklı lokasyonlarda yeni projeler açıklanabilir.

Bölgedeki konut fiyatlarının üzerinde olan fiyatlara rağmen gelecek vaat eden projenin yatırımcısını mutlu edeceğinden emin konuşan Şenay Hanım, Dap Yapı farkıyla bunu başardıklarını dile getirdi. Hedefledikleri ve bekledikleri satış düzeyine ulaştıklarını belirten Şenay hanım “bölgedeki fiyatlarla mukayese edildiğimizde bu bölgede bu fiyatlara daire satmamızın zor olduğu söylenmişti. Fakat biz kısa sürede büyük kısmını sattık ve bu proje İzmir’deki devamlılığımız için önem teşkil ediyordu”dedi. Ayrıca İzmir’de şu an başka projeler geliştirdiklerini belirtti.

Dönemsel durgunluğa da değinen Şenay hanım; “Sektörde durgunluk yok diyemeyiz. Piyasa koşullarını etkileyen bir sürü etken var. Belirli aralıklarla geçiş dönemleri gibi de görülebilir.”diyerek sözlerini sürdürdü.

Piyasaları canlandırma çabası ve kampanyalar şu dönemde ne kadar etkili oluyor tartışılır. Piyasada güven oluşması gerektiğini düşünenlerdenim. Özellikle sektörün en verimli dönemi seçim haberinin gölgesinde kaldı. Artan maliyetlerle arz fazlası oluşan bu dönemin aşılmasında seçim sonrasında atılan adımlar çok belirleyici olacaktır.

Bekleyip hep beraber göreceğiz.

Soru ve görüşleriniz için bana yazabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 02:30
YORUM EKLE