Aydın HaberleriEge HaberleriGündemİzmir Haberleri

İzmir ve Aydın’a uyarı yapıldı: Yarın dışarı çıkan yandı!

Ege Bölgesi’ne son dakika uyarısı geldi. Resmi kurum resmen duyurdu. İzmir ve Aydın’da çok kuvvetli bekleniyor. Bugün ve yarın dışarıda işi olanların tedbirli olması gerekiyor. Bu gece saatlerinde başlayacak olan sağanak yağışın yarın öğle saatlerinde etkisini arttırması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son değerlendirmelerini vatandaşlar ile paylaştı. Kurum tarafından yapılan değerlendirmelerde Ege’ye sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

Yağışlara karşı vatandaşları uyaran MGM şu ifadeleri kullandı:

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra Ege’nin kıyı kesimlerinde başlayacak olan gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra etkisini arttırarak İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), İzmir’in güney ve batısı ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-110 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara kartı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ege Bölgesi hava durumu

Bugün için yayınlanan verilerde, “Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.” İfadeleri kullanıldı.
AYDIN °C, 27°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
İZMİR °C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
A.KARAHİSAR °C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu
MANİSA °C, 25°C
Parçalı ve yer yer çok bulutlu