DepremlerEge Haberleriİzmir Haberleri

İzmir Valisi Köşger’den depremle ilgili açıklama!

İzmir'de yaşanan merkez üssü Seferihisar ilçesi açıkları olan 6.6 büyüklüğündeki deprem ile ilgili İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'den açıklama geldi. Vali İzmir'de yaşanan şiddetli depremin ardından bazı binaların yıkıldığı, çok sayıda binada da hasar oluştuğu belirtildi.

Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17.26 kilometre açıklarında yaşanan 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrası İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’den açıklama geldi.

Valisi Yavuz Selim Köşger, 6,6 büyüklüğündeki depremde enkaz altından şu ana kadar 70 civarında kişinin kurtarıldığını bildirdi.

İzmir Valisi Köşger açıklamasında şunları kaydetti:

İlçelerimizden sıkıntı intikal etmedi, Seferihisar’da kısmi bir tsunami oldu. Orada bir vatandaşımızın yaralandığı bilgisi var.

Devlet tüm gücüyle seferber olmuş durumda. Ekiplerimizin ulaşmadığı bir bina yok. Bütün binalara ulaşılmış durumda.

Şu ana kadar tespitlerimiz 4 binanın tam olarak yıkılmış olduğu. 10’un üzerinde de yan yatmış bina var. Çok hasarlı binalar da var.

Bizim vatandaşlardan özellikle istirhamımız, kıyı bölgelerindeyseniz deprem meydana geldiği zaman meraklı gözlerle denize bakmak yerine kıyıdan uzaklaşmasıdır.

İzmir’de trafik kilitlenmiş durumda onu açmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricam, herkes sakin bir şekilde boş bir alanda beklesin.Ben tüm vatandaşlarımızdan şunu rica ediyorum, panik yapmamalarını, sakin olmalarını rica ediyorum.

Güvenlik güçlerimize kimse zorluk çıkarmasın. İşinin ehli olmayan insanların binaların üzerine çıkmasına müsaade etmeyelim.

Ekiplerimiz ilgili arkadaşlarımız gereken tüm faaliyetleri yapacaklar. Tüm İzmir’e, tüm Türkiye’ye geçmiş olsun diyorum.

İSTANBUL VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya deprem sonrası yaptığı açıklamada, “İstanbul’da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir.” dedi.

BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Ege’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem, Aydın, Manisa ve Muğla’da da hissedildi. Depremden sonra vatandaşlar binalardan dışarı çıktı. Bazı binalarda çatlaklar olduğu belirtildi. Jandarma ve polis bölgede tarama çalışması yapıyor.