İzmir Haberleri

İzmir Valisi’nden 65 yaş üstü ve kronik hastalarla ilgili flaş karar!

İzmir'de koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir karar alındı. Koronavirüs salgınında risk grubunda olan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişiler haftada 3 kez eşleştirildikleri hekimler tarafından aranacak.

İzmir’de koronavirüs salgınında risk grubunda olan ve evden çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişiler eşleştirildikleri hekimler tarafından haftada 3 kez aranacak. Hekimler kişilerin sağlık durumlarını takip edecek.

Valilikten yapılan açıklamada, koronavirüsün kent genelinde yayılmasının önlenmesi amacıyla 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlara yönelik bazı kararlar alındığı bildirildi.

HAFTADA 3 KEZ ARANACAK

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın listeleri oluşturularak, durumlarının takibi ve sağlık ihtiyaçlarının daha hızlı karşılanması adına bağlı olduğu aile hekimi ile sağlık hizmetlerinin durumuna göre, İlçe Sağlık Müdürlüğündeki ve hastanelerdeki hekimlerle eşleştirilecektir. İlgili hekim ya da aile hekimi tarafından haftada 3 defa aranacak ve durumları takip edilecektir.

Oluşturulan Vefa Destek Gruplarınca bu kapsamdaki vatandaşlarımızdan başvuran hastaların ilaçlarının reçete işlemleri, bağlı bulundukları aile hekimliği birimleri tarafından gerçekleştirilecektir. Düzenlenen reçeteler vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere Vefa Destek Grubuna bildirilecektir. Evde kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın telefon ve elektronik ortamda yardım için yaptıkları başvuruları önceliklendirilecektir.”

Etiketler

İlgili Makaleler