İzmir Haberleri

İzmir Valisi Köşger: “Vaka artışının nedenini çözemedik!”

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda koronavirüs denetimi yaptı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda koronavirüs denetimi yaptı. Vali Köşger, İzmir’de artış gösteren vakaların nedenini araştırdıklarını söyledi.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, beraberindeki heyetle beraber havalimanını maske, mesafe ve hijyen kontrolü yaptı. Vali Köşger, havalimanındaki vatandaşlar ve çalışanlarla sohbet ederek maske, mesafe ve hijyene dikkat edilmesi konusunda uyarılar yaptı.

“İZMİRLİLER KURALLARA UYUYOR!”

Denetimin ardından konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, denetimlerde olumsuzluğa rastlamadıklarını ve vatandaşların genel olarak kurallara uyduğu söyledi. Vali Köşger, “Denetimleri arttırmaya çalışıyoruz. Bugün havalimanında denetim yaptık. İzmir’deki hemşirelerimiz maske hijyen ve sosyal mesafe gibi konulara dikkat ediyorlar. Havalimanında da maskesi kimse yoktu. Dış hatlarda da yurt dışına giden yolcular yönelik testler yapılıyor. 30 saniye içinde örnek alınıyor 2,5 saat içerisinde ise sonuç veriliyor” dedi.

“VAKA ARTIŞINI NEDENİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilerde İzmir’de son 1 haftada vakaların artış göstermesiyle alakalı da konuşan Vali Köşger, “Vaka artışlarının sebebi henüz çözebilmiş değiliz. Aldığımız tedbirlerle bu artışların olmaması lazım. Görebildiğimiz kadarıyla hemşirelerimiz kurallara riayet ediyor. Toplu taşımalarda ve toplu yaşam alanlarından kuralları uygulatıyoruz. Denetimler üst seviyede. Vaka artışının nedenini anlamaya çalışıyoruz ona yönelik çalışmalarımız sürüyor. Vakalardan yaş ortalaması 38 civarında. Ölümler ise genelde 65 yaş üstü vatandaşlardan” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu