İzmir Haberleri

İzmir Valiliği’nden son dakika uyarısı: “Güneş çarpmasına dikkat!

İzmir Valiliği'nden gelen son dakika açıklamasına göre bugün saat 11:00 ve 16:00 saatleri arasında sıcak hava çarpması oluşabilir. 

Yapılan açıklamada Cezayir’den geleceği bildirilen sıcak hava dalgasının bugün, İzmir dahil olmak üzere yurt genelinde etkili olacağı bildirildi. İzmir Valiliği’nden İzmirliler’e  sıcaklıklarda hissedilir derecede bir artış bekleneceğine dair uyarı geldi. Valilik yaptığı açıklamada, İzmir genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağını bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca, güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde sıcak çarpmasından korunmaları için vatandaşların dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle;

“Yapılan son değerlendirmelere göre; 28.08.2020 Cuma günü ve hafta sonu İlimiz genelinde hava sıcaklıklarının artarak, mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. İlimiz genelinde yağış beklenmiyor.

Hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.”