İzmir HaberleriSağlık

İzmir Valiliği’nden koronavirüs takibi!

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, valilik tarafından koronavirüs testi pozitif çıkan ve bu insanlarla temasta bulunan herkesin takip edildiğini söyledi.

Tüm Türkiye’de koronavirüs ile mücadele kapsamında kısıtlamalar ve yasaklar gündeme geliyor. İl Hıfsızsıhha  Kurulları tarafından alınan kararlar illerde titizlikle uygulanmaya devam ediyor.

Koronavirüs’ün en çok etkilediği illerden biri olan İzmir’de Vali Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüs vakalarının takibi hakkında attıkları son adımı paylaştı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Twitter hesabından İzmir’deki filyasyon çalışmaları hakkında açıklama yaptı. Vali Köşger, kentte koronavirüs testi pozitif çıkan ve bu kişilerle temasta bulunan 28 bin 734 kişinin takip edildiğini bildirdi.

VALİ KÖŞGER’İN TWİTTER PAYLAŞIMI

“İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun aldığı kararlar çerçevesinde 182 araçla 1321 kişiden oluşan 422 ekiple, ayrıca güvenlik güçlerimizden oluşan ekiplerce 28 bin 734 pozitif ve temaslı kişi evde ziyaret/takip edilmiştir. 39 telefonla arama ekibi, 52 bin 932 arama ve kontrol yapmıştır. Kurallara uymayanlara idari para cezası uygulanmaktadır. Ayrıca kurul kararı gereği karantinaya uymayan (temaslı ve pozitif olanlar) hazırladığımız iki yurtta zorunlu ikamete tabi tutulacak ve masrafları da kendilerinden tahsil edilecektir. Kurallara uyalım, sağlıklı kalalım.”