Genel

İzmir Valiliği duyurdu! Zirai don uyarısı

İzmir Valiliği resmi internet sayfasından vatandaşlara zirai don uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre 19 Şubat Cuma günü yer yer kuvvetli zirai don beklendiği duyuruldu.

VATANDAŞLARA TEDBİR UYARISI

Yapılan açıklamada; İzmir genelinde 19 Şubat Cuma günü gece yarısına kadar kıyı kesimlerde hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğini bu nedenle de başta çiftçiler olmak üzere tüm vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.

HAFTA BOYUNCA YAĞMUR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasında yayınlanan son hava tahminlerine göre Aliağa’da 17 Şubat Çarşamba ve 18 Şubat Perşembe günlerinde hava sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşecek. Aliağa’da havanın sıfır dereceye kadar düşmesi zirai don tehlikesi oluştururken soğuk havanın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Meteorolojik verilere göre Aliağa’da Cuma günü en düşük sıcaklık 4, Cumartesi günü ise 3 derece olacak. Çarşamba günü rüzgarın etkili olması tahmin edilirken hafta boyunca yağmur beklenmiyor.