İzmir Haberleri

İzmir – Urla arası vapur seferi başladı! Bilet ücretleri ne kadar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ A.Ş. tarafından İzmir ile Urla arasında vapur seferleri başladı.

İLK VAPUR BU SABAH HAREKET ETTİ

Vapur, sabah 09.15’te ilk olarak Karşıyaka’dan kalkıp Konak ve Güzelbahçe’ye uğrayarak Urla’ya geldi.

İLK YOLCULUKTA VAPURA 334 VATANDAŞ EŞLİK ETTİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ A.Ş. tarafından İzmir ile Urla arasında merakla beklenen vapur seferleri başlayarak ilk sefer yapıldı. Seferde İzmirlileri, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz karşıladı. İlk sefer yoğun ilgi görürken, 426 kapasiteli vapurda toplam 334 kişi hafta sonunu geçirmek için Urla’ya geldi.

OĞUZ: URLAMIZA HAYIRLI OLSUN

Şimdilik hafta sonu başlayan seferlerin, yaz döneminde gelen taleplere göre arttırılmasının planlandığını söyleyen Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, “İlk seferimiz bu sabah Karşıyaka’dan gerçekleşti. İlk seferimize ilginin yoğun olması bizleri mutlu etti. Urlamız son zamanlarda gelişen, adını duyuran bir kent. Bir yarımada kentinde deniz seferlerimizin daha da artması için Büyükşehir Belediyemizle sürekli irtibat halinde olacağız. Urlamıza hayırlı olsun” dedi.

ÜCRET TARİFESİ 

Urla Seferleri için İzmir’den belirlenen ücret tarifesi tam bilet 6 lira, öğrenci bileti ise 3.60 TL oldu. Cumartesi ve Pazar günleri sabah 09.15’te ilk olarak Karşıyaka’dan kalkıp Konak-Güzelbahçe’ye uğrayarak Urla’ya gelecek olan vapur, akşam ise Urla’dan 21.00’de kalkarak, Güzelbahçe’ye uğrayıp, Konak’ta kalacak.

Bir cevap yazın