Gündemİzmir Haberleri

İzmir Torbalı Belediye Başkanı Yardımcısına satırla saldırı!

İzmir’in Torbalı ilçesinde dün sabah saatlerinde saha çalışmalarında bulunmak üzere toplanan partililer, mahalle turu öncesi kahvaltı yapmak için bir kafeteryaya girdi. CHP’li İzmir İl Delegesi A.S. ile Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Y.S.Ö arasında Eski Belediye Başkanı İsmail Uygur’un hayatını kaybetmesinin ardından gerçekleşen başkanlık seçimi sürecinde aralarında görüş ayrılığı bulunduğu ve bu yüzden husumet olduğu öğrenildi.

BELEDİYE BŞKAN YARDIMCISINA SATIRLA SALDIRI

Aralarında husumet olduğu öğrenilen Eski Belediye Başkanı İsmail Uygur’un hayatını kaybetmesinin ardından gerçekleşen başkanlık seçimi sürecinde aralarında görüş ayrılığı bulunan ve bu yüzden husumet olduğu öğrenilen CHP’li İzmir İl Delegesi A.S. ile Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Y.S.Ö arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi ile birlikte CHP’li delege A.S., Başkan Yardımcısı’na tekme attı. Ortalık bir anda karışırken, araya giren partililer kavgayı ayırmaya çalıştı. Daha sonra tekrar A.S., CHP’li Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Y.S.Ö.’nün üzerine elindeki satırla saldırmaya çalıştı.

KAVGA KAMERAYA YANSIDI

Saha çalışması sırasında gerçekleşen kavgada partililer, birbirine giren A.S. ile Y.S.Ö.’yü güçlükle ayırdı. Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Y.S.Ö, saldırıya maruz kaldığı gerekçesiyle CHP’li İl Delegesi A.S. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan meydana gelen kavga iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde Y.S.Ö. partililerle konuştuğu esnada yanında bulunan A.S.’nin kendisine tekme attığı daha sonra yumruk yumruğa kavga çıktığı ve partililerin araya girmeye çalıştığı anlar görüldü. Görüntülerin devamında CHP’li İl Delegesi A.S.’nin, Y.S.Ö.’nün üzerine elindeki satırla yürüdüğü yer aldı.
Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.