Gündemİzmir Haberleri

İzmir Tire’de eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Halil Çulhaoğlu eşi ile koronavirüse yakalandı!

İzmir'in Tire ilçesinde yaşayan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, Halil Çulhaoğlu ve eşi Ayfer Çulhaoğlu'nun koronavirüsü test sonuçları pozitif çıktı. Dünya genelinde 30 bini aşkın insnın hayatını kaybettiği koronavirüs ile ilgili eski bakan Halil Çulhanoğlu "Evden kesinlikle çıkmamız gerekiyor. 'Bana bulaşmaz demeyin', evden kesinlikle çıkmayın" ifdelerinde bulundu.

İzmir’in Tire ilçesinde yaşayan  eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, Tire Belediyesi Meclis Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tireli Halil Çulhaoğlu ve eşi Ayfer Çulhaoğlu’nun koronavirüsü test sonuçları pozitif çıktı.

“TEST SONUCUMUZ POZİTİF ÇIKTI”
Tire’de eczacılık yapan Çulhaoğlu yaptığı açıklamada, geçtiğimiz gün korona virüs sebebiyle hayatını kaybeden bir vatandaşın, 20 Mart tarihinde eczaneye gelerek ilaç aldığını ve kendisiyle temas ettiğini söyleyerek virüsün kendisine bu şekilde bulaştığını tahmin ettiğini belirtti. Çulhaoğlu, “Eşimde de ben de korona testi pozitif çıktı. Şu anda sağlık durumumuz iyi. O kadar dikkat ediyoruz ama çok bulaşıcı bir hastalık. Eczaneye de çok az gitmeme rağmen piyango bize vurdu” dedi.

“BANA BULAŞMAZ DEMEYİN”
Çulhaoğlu, “Şu anda eşimle birlikte evde tedavi altındayız. Doktorumuz ilgileniyor, ilaçlarımızı içiyoruz ve dua ediyoruz. Herkesin de dualarına ihtiyacımız var. Önlem almak çok önemli. Yetkililerin tüm önerilerini dikkate alın. Ben çok dikkatli davrandığımı düşünüyordum ama bana da bulaştı. Herkese bulaşabilir. Evden kesinlikle çıkmamız gerekiyor. ‘Bana bulaşmaz demeyin’, evden kesinlikle çıkmayın” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı