İzmir Haberleri

İzmir Tire’de 65 yaş üstü sokağa çıkma izninde çalıştı!

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı duyuru ile 65 yaş üstü vatandaşlara 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. İzmir'in Tire ilçesinde 83 yaşındaki Kadir Kayak isimli yaşlı amca o 4 saatlik izinde boya tezgahını kurarak çalıştı.

İzmir’in Tire ilçesinde 83 yaşındaki Kadir Kayak isimli yaşlı amca sosyal medyada gündeme oturdu. Pazar günü 4 saatlik verilen 65 yaş ve üstü sokağa çıkma izninde boya tezgahını kurarak çalışan Kadir Kayak, görenlerin yüreklerini dağladı.

GEZİP TOZMAK YERİNE ÇALIŞTI

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan yasağın ardından bugün 11.00 ila 15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verildi. Tire’de dışarıya çıkan 65 yaş ve üstü vatandaşlardan kimileri yürüyüş yaptı kimileri ise parklarda oturarak güneşlenip, sohbet etti. Kadir Kayak ise bu izninde gezip, hava almak yerine ekmek parası kazanmak için boya tezgahını kurarak müşterilerini bekledi.

“BEKLEDİĞİM İŞ OLMADI”

Kayak, ‘Mesleğim müzisyenlik ancak bunun yanında da 60 yıldır ek iş olarak ayakkabı boyuyorum. Malum salgın dolayısıyla şu anda mesleğimizi icra edemiyoruz. Bugün de 4 saatlik izinde boş durmak istemedim. Fakat beklediğim iş olmadı’ diye konuştu.