İzmir Haberleri

İzmir Tire'de 10 gündür kayıp olan Sinem bulundu! Babası konuştu

İzmir’in Tire ilçesinde yaşayan Tire Ersan Kirazoğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi olduğu ve bir süre önce devamsızlıktan okuldan atıldığı öğrenilen Sinem T., isimli 15 yaşındaki genç kız 8 Ocak’ta not bırakarak kayıplara karışmıştı.

“BÖYLE BİR ŞEY YAPMAK İSTEMEZDİM”
10 gündür aranan genç “Böyle bir şey yapmak istemezdim. Hepinizi çok seviyorum. Ben gidiyorum. Kendinize iyi bakın” yazılı bir mektup bırakıp, sabaha karşı ortadan kayboldu.

YEREL VE ULUSAL BASINDA HABER OLARAK YER ALDI
Kızının hayatından endişe eden market işletmecisi Nevzat T, polise kayıp başvurusunda bulundu. Nevzat T, bir yandan da kızını kendi imkanları ile aramaya başladı. Kızının hayatından endişe eden Nevzat T, gören ya da yerini bilenlerin kendisine veya en yakın polis veya jandarma karakoluna bilgi vermelerini istedi. Babanın yardım isteği yerel ve ulusal basında haber olarak yer aldı.

DENİZLİ’DE ERKEK ARKADAŞINDA KALMIŞ
Her yerde aranan genç kız, geçen 18 Ocak’ta, Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne bırakıldı. Polis, 10 gündür kayıp olan Sinem T’yi pedagog eşliğinde ifadesine başvurduktan sonra ailesine teslim etti. Kızlarına kavuşan aile büyük sevinç yaşadı. Sinem T.’nin Denizli’de bir erkek arkadaşının evinde kaldığı öğrenildi. Polis, Sinem T’nin evinde kaldığı erkek arkadaşının yakalanması için çalışma başlattı.

BABA KONUŞTU
Sinem’in 3 çocuğundan en küçüğü olduğunu belirten baba Nevzat T, “Bir genç, kızımı baskı altına alıp, kaçmaya zorlamış. Kızım inandığı bu kişi ile Denizli’ye gitmiş. O kişinin halasının evinde kalmışlar. Kızımın anlattıkları şimdilik bu kadar. Kendisi benden çekindiği için ablasının yanına gönderdim. Şimdilik kendisine baskı yaratmamak için bir şey sormuyoruz. Ancak, sağ salim kendisine kavuştuğumuz için biraz olsun rahatladık. Kızlarımdan bana açık olmalarını beklerdim. Daha önceden böyle bir durum olduğunu bilseydim, Olaylar bu aşamaya kadar en azından gelmezdi. Bunu karşı tarafın yanına bırakmayacağım. Hukuksal yönden hakkımızı arayacağım” dedi.

Bir cevap yazın