İzmir HaberleriSpor

İzmir sokaklarında para dağıttılar!

Tüm Türkiye’nin derbiye kitlendiği hafta formalı ve gülen yüz maskeli bir grup sokaklarda para dağıttı. İzmir’de Alsancak ve Kordon’da son model arabaları ve motosikletleriyle para dağıtan grubun attığı paraları vatandaşlar birbirleriyle yarıştı.

Türkiye’nin Pazar günü Türk Telekom Stadı’nda oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisine kitlendiği hafta ilginç olaylar olmaya devam ediyor.

İzmir’de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş forması giymiş bir grup, gülen yüz maskesi takarak sokaklarda para dağıttı. Grubun havaya saçtıkları paraları toplamak için birbirleriyle yarışan vatandaşlar şaşkınlıklarını da gizleyemedi.

ON BİNLERCE TL DAĞITTILAR

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş formaları ile sokaklarda renkli görüntüler sergileyen çılgın taraftarı görenleri önce şaşırsa da sonra dağıttıkları hediyeleri ve on binlerce TL’yi topladı. Grup ise hemen ortadan kayboldu. Etrafa maske, forma, atkı, çiçek gibi çeşitli hediyeler de dağıtarak yoldan geçenlere sürpriz dolu dakikalar yaşatan grubun son model arabalara ve motosikletlere binmeleri dikkat çekti.

PEKI KIM BU MUTLU SURATLAR?

Amaçlarının insanları mutlu etmek olduğunu söyleyen grup sözcüsü, “Siz mutlu olun” sözleriyle eylemlerinin amacını dile getiriyor. Maskeli hayırseverden birinin eski bir futbolcu olduğu bildirildi. Daha önce İstanbul’da da aynı eylemi yaptığı öğrenilen gülen yüz maskeli taraftarların kim oldukları gizemini korurken bir sonraki duraklarının neresi olacağı ise merak konusu oldu.