İzmir Haberleri

İzmir şehidini gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı

Niğde’deki Demirkazık Dağı bölgesinde mahsur kalan yaralı dağcıyı kurtarma çalışmaları sırasında şehit olan 30 yaşındaki Hava Teknik  Astsubay Üstçavuş Uğur Görkem Harmankaya İzmir’de toprağa verildi.

İZMİR ŞEHİDİNİ GÖZYAŞLARIYLA UĞURLADI

Konya 3. Ana Jet Üssü 135 Filo personeli Harmankaya için Karşıyaka  ilçesindeki Beşikçioğlu Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Harmankaya’nın annesi Nuran, babası Davut, eşi Gamze  Harmankaya, ablası Gizem Erdiballı ve yakınlarının yanı sıra Hava Kuvvetleri  Komutanı Hava Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı  Orgeneral Abdullah Recep,  İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti İzmir  Milletvekili Yaşar Kırkpınar, CHP İzmir milletvekilleri Kani Beko, Murat Bakan, Bedri Serter, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, İzmir Büyükşehir  Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu,  3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Fidan Yüksel de katıldı.

ŞEHİT YAKINLARI ACININ EN BÜYÜĞÜNÜ YAŞADI

Şehidin yakınları Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı  döktü.

Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra şehidin Türk  bayrağına sarılı naaşı, bir süre top arabasında taşındı. Bu sırada anne Nuran  Harmankaya, oğlunun fotoğrafını öptü.

Şehidin naaşı Kadifekale Hava Şehitliği’nde defnedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı