İzmir Haberleri

İzmir Ödemiş'te öldürülen kadının babası suç duyurusunda bulundu

İzmir’in Ödemiş ilçesinde eşi tarafından darp edilerek öldürülen Filiz T.’nin babası Osman Toprak kızını öldüren cani koca İ.T. ve annesi V.T. hakkında Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. 

ERKEN SAATLERDE TARLAYA GİDİYORDU
Evladını dün toprağa veren Osman Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızının kayınvalidesi ile aynı evde yaşadığını, damadın annesinin yaşanan olaylardan haberdar olmamasının imkansız olduğunu söyledi.

Toprak, kızının sabah çok erken saatlerde çalışmak için tarlaya gittiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğleye kadar çalıştıktan sonra o yorgunluğa rağmen bir de öğleden sonra başka bir tarlaya giderek evine ekmek getiriyordu. Bir de kalkmış kızıma ‘ellerin nasırlı’ diye hakaret ediyormuş. Sağlığım el verdiği sürece hukuk mücadelesini sürdürerek, bana bu acıyı yaşatan İ.T. ve yaşanan olayla ilgili doğrudan doğruya azmettirerek suça ortak olan V.T’nin en ağır cezayı almalarını istiyorum. Bu konuda yüce adalete sonuna kadar güveniyorum.”

ORGANLARI BAĞIŞLANDI
Kızının organlarının bağışlandığını kaydeden baba Toprak, “Kızım öldü ama başkalarının, kızımın organlarıyla hayat bulacak olması beni mutlu etti.” dedi.

NE OLMUŞTU?
Ödemiş ilçesinde 10 Aralık Salı günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Filiz T’nin beyin travması geçirdiği belirlenmiş, omuriliğinde de kırık tespit edilmişti. Yoğun bakıma alınan kadını darbettiği ileri sürülen İ.T, üç gün sonra gözaltına alınmış, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Filiz T, önceki gece hayatını kaybetmiş, organları ailesince bağışlanmıştı.

Bir cevap yazın