İzmir Haberleri

İzmir Ödemiş ilçesindeki infazın ardından korkunç itiraf: " Yavruma da çocuğuna da kıymış"

Seyrekli Mahallesi’ndeki evde dün akşam birlikte yaşadığı Okan K. (29)  tarafından pompalı tüfekle öldürülen Gizem T. (24) ile 2 yaşındaki oğlu Kaan K’ya  İzmir Adli Tıp Kurumunda otopsi yapıldı.

Gizem T. ve oğlunun cenazeleri, öldürülen kadının annesi Nihan  Demirkıran, ablası Gamze T. ve diğer akrabaları tarafından alındı.

Nihan Demirkıran, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının kendisini  öldüren Okan K. ile 4 yıldır birlikte yaşadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Çocuğumu 4 yıldır ‘sana nikah yapacağım’ diye oyalıyordu. Kızımın  kendisini Okan Karakaş’ın dövdüğüne dair, işkence gördüğüne dair savcılıkta  şikayetleri var. Yavrusunu elinden alıyorlardı. O çocuğunun peşinden gidiyordu.  En son bak çocuğuna da kıymış. Kızım bana kaçıp geliyordu. Tam kendisine  geliyordu, kafasını toparlıyordu, ‘çocuğu öldüreceğim, çocuğu sana vermeyeceğim,  yurda vereceğim’ diye tehdit edince kızım korkup tekrar yavrusu için onun yanına  gidiyordu. Kızımı çiftliklerde çalıştırdılar, emeğini elinden aldılar, yavruma  sahip çıkmadılar. En son da canını aldılar. Kadın cinayetlerine son verilsin  artık, bunları assınlar. Kaç tane daha annenin canı yanacak, daha kaç anne  ağlayacak. Benim canım yandı, başka anaların yanmasın.”

Gamze T. ise kardeşini genç yaşta kaybetmenin acısını yaşadıklarını  dile getirdi.

Bu arada, 2 yaşındaki oğlu ile birlikte yaşadığı kadını vurduktan  sonra aynı silahla intihar girişiminde bulunan Okan K’nın ise hastanedeki  tedavisinin sürdüğü, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Ne olmuştu?

Ödemiş’in Seyrekli Mahallesi’ndeki evde birlikte yaşadığı Gizem T. ile  tartışan Okan K, dün kadını ve 2 yaşındaki oğlunu pompalı av tüfeği ile vurduktan  sonra aynı silahla kendisine de ateş etmişti.

Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri  kadın ve çocuğunun öldüğünü belirlerken, Okan K. ise ağır yaralı olarak  kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu