Gündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriMuğla Haberleri

İzmir, Muğla ve Kütahya yüksek riskli iller arasında! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter’dan koronavirüs kısıtlamalarının yaşanmaya devam edeceği ve yaskların kademeli olarak kaldırılacağı illeri harita üzerinden göstererek paylaşımda bulundu.

“TEDBİRLİ VE KADEMELİ OLRAK NORMALLEŞECEĞİZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz” ifadelerini kullandı.

İZMİR, MUĞLA VE KÜTAHYA DİKKAT

İstanbul ve İzmir’in yanı sıra, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Kayseri, Kilis, Artvin ve Ardahan, Kovid-19 vakaları bakımından yüksek riskli (turuncu) iller oldu.

SARI GRUPTA MANİSA, AYDIN, DENİZLİ VE AFYONKARAHİSAR VAR

Kovid-19 vaka sayıları bakımından Ankara’nın yanı sıra, Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Bartın, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bayburt, Erzurum ve Kars da orta riskli (sarı) grupta yer aldı.