Gündemİzmir Haberleri

İzmir Menemen’de işten çıkarılınca çıldırdı: Eşyaları ateşe verdi!

İzmir Menemen’de 5 yıldır sitede apartman görevlisi olarak çalışan ve sitede ikamet eden Bedri Ö. site yönetimi ile anlaşamayınca yönetim apartman görevlisinin işine son verdi.

BENZİN DÖKEREK YAKTI

Yönetim, apartman görevlisinin iş akdini feshederek oturduğu ikametten çıkmasını istedi. Apartman görevlisi Bedri Ö., ikametten çıkmak istemeyince site yönetimi şikayetçi oldu. Bunun üzerine mahkeme kararıyla apartman görevlisinin oturduğu dairedeki eşyalar belediye ekiplerince site önüne çıkartıldı. Burada gözü dönen apartman görevlisi; televizyonunu, buzdolabını, çamaşır makinesini, koltuklarını ve evdeki diğer eşyalarını benzin dökerek yaktı.

Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri çıkan yangını söndürdü. Meydana gelen olayda, yaralanan ya da ölen olmazken, site içerisinde bulunan bir araçta maddi hasar oluştu.

“ARTIK DİYECEK BİR ŞEY YOK”

Sitede ikamet eden Mesut Güreş, “Yaklaşık 4-5 yıldır Bedri Bey apartman görevlisi olarak çalışıyordu. 6-7 ay önce yönetimle anlaşamadı, işine son verildi ve oturduğu ikametten çıkması istendi. Bunun üzerine yönetim Bedri Bey’e tazminatını ödedi. Kendisi daireden çıkmak istemeyince yönetim şikayetçi oldu.

Mahkeme kararıyla bugün belediyeden arkadaşlar gelerek eşyaları dışarı çıkardı. Bedri Bey de bir anlık cinnetle benzin dökerek kendi eşyalarını yaktı. Park yerindeki bisikletler ve bir araç yandı. İtfaiye ekipleri zamanında geldi ama yanan yanmıştı. Araç sahibi de apartman görevlisinden şikayetçi olmuş. Artık diyecek bir şey yok” dedi.