İzmir Haberleri

İzmir Menemen'de tefeci operasyonu! Aynı aileden 13 kişi tutuklandı

İzmir’de tefeciler büyük vurgun! Aynı aileden çok sayıda kişi gözaltına alnırıken, yapılan aramalarda adeta cephanelik ele geçirildi.

OPERASYON İZMİR MENEMEN’DE YAPILDI

İzmir’in Menemen ilçesindeki tefeci operasyonunda gözaltına alınan 19 kişiden 12’si tutuklanırken, örgütün başka bir suçtan cezaevinde olan liderine de dosya kapsamında tutuklama çıktı.

O KİŞİLER TUTUKLANDI

İzmir’in Menemen ilçesinde, tefecilik yaptıkları, tehditle ve zor kullanarak, haksız kazanç elde ettikleri, Menemen Belediyesi’nin ihalelerine fesat karıştırdıkları iddia edilen bir ailenin üyelerine yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 19 kişiden 12’si tutuklandı. 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Menemen ve çevresinde tefecilik yaptıkları, zor kullanarak ve tehditle haksız kazanç elde ettikleri, Menemen Belediyesi’nin ihalelerine fesat karıştırdıkları öne sürülen bir ailenin üyelerine yönelik geçen salı sabahı düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı.

ADETA CEPHANELİK BULUNDU

Adreslerde yapılan aramalarda Glock marka tabanca ve bu silaha ait 9 mermi, ruhsatsız tüfek ve bu silaha ait 32 fişek ile çok sayıda çek ve senet bulundu. Ayrıca yüksek faizle para verilen kişilerin listesinin yer aldığı deftere de el koydu. 

İFADELER DOĞRULTUSUNDA 3 GÖZALTI DAHA!

Soruşturmayı genişleten polis, şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda, daha sonra 4 kişiyi daha gözaltına aldı. Ayrıca, suç örgütünün başka bir suçtan tutuklu bulunan lideri E.B. de soruşturmaya dahil edildi.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 19 kişiden 12’si tutuklanırken, 5’i adli kontrol şartıyla, 2’si savcılık tarafından serbest bırakıldı. Cezaevinde bulunan E.B.’nin de ayrıca bu dosya kapsamında da tutuklandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın