İzmir Haberleri

İzmir Menemen'de eski belediye işçisi açlık grevi başlattı: "Bunun sonu ölüm orucudur"

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile Belediye eski Başkanı Tahir Şahin arasında yaşanan gerginliğin işçilere sıçradığı aktarıldı.

İŞTEN ÇIKARILDI, AÇLIK GREVİNE BAŞLADI

Belediye Başkanı Aksoy, geçtiğimiz günlerde eski Başkan Şahin’in 31 Mart yerel seçimlerine çok kısa bir zaman kala 284 işçiyi belediyeye dahil ettiğini açıklamış ve personellerle ilgili gereğinin yapılacağını ifade etmişti. Gelinen noktada belediyede şoförlük yaparken işine son verilen Ömür Kara kararın kendisine iletilmesiyle birlikte açlık grevine başladı.

KARA: BUNUN SONU ÖLÜM ORUCUDUR

Belediye binası önünde tepkisini gösteren Kara, “Bunun sonu ölüm orucudur” dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ömür Kara eski Başkan Tahir Şahin tarafından bir buçuk yıl önce işe alındığın aktardı. Yeni Başkan Aksoy’un da hiçbir gerekçe göstermeden işine son verdiğini ifade eden Kara, “Evimizde ekmeğimiz yok, suyumuz yok, kiramızı ödeyecek durumumuz yok” dedi. İşine son verilen 284 personelden biri olduğunu söyleyen Kara, 200 civarında kişinin geri alındığını ve kendisi gibi 84 işçinin mağdur olduğunu vurguladı. Kara, “Benim hayattan hiçbir beklentim, bir umudum kalmamıştır. O yüzden grevimi bugün başlattım. Bu grev tabi ki böyle devam etmeyecektir. Bunun arkası ölüm orucudur” dedi.

Bir cevap yazın