Gündemİzmir Haberleri

İzmir Menderes’teki o mahallede koronavirüs vaka sayılarında büyük artış!

Koronavirüsle mücadele devam ederken, normalleşme sürecinin ardından vaka sayılarında artış görüldü. İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesinde artan koronavirüs vakalarının ardından önlemler üst düzeye çıkarıldı. Geçtiğimiz günlerde vaka sayılarının artmasıyla önlemler kapsamında giriş-çıkışların kapatıldığı Küner Mahallesi'nde test yapılmayan vatandaş kalmadı. Yapılan testlerin üzerine vaka sayısı da arttı. 

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesinde geçtiğimiz günlerde koronavirüs vakalarının artması üzerine önlemler üst seviyeye çıkarılarak, giriş-çıkışlar kapatılmıştı. Vaka sayılarının artmasıyla tedbirler kapsamında mahalledeki tüm vatandaşlara koronavirüs testi yapıldı. Mahallede yapılan son testlerin ardından vaka sayısının 70’e yükseldiğini söyleyen Küner Mahallesi Muhtarı Harun İbiş Aydın, “Vatandaşlar evlerine çekildi. En kısa sürede bu durumdan kurtulmak istiyoruz” dedi.

İzmir’de koronavirüs vakalarının hızlı bir artış gösterdiği Menderes ilçesine bağlı kırsal Küner Mahallesine geçtiğimiz günlerde giriş ve çıkışların, alınan flaş bir kararla kısıtlanmasının ardından köyde tedbirler üst düzeye çıkarılmıştı.

GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KAPATILMIŞTI

Yaklaşık 2 bin 600 nüfuslu köyde vaka artış oranının aniden yükselmesi nedeniyle alınan karar doğrultusunda köyde ikamet etmeyenlerin Küner’e girişine izin verilmezken, köylülerin giriş ve çıkışları ise ateş ölçümü yapıldıktan sonra gerçekleştirilmeye başlanmış ve köy camisinden yapılan anonslarla testi yapılmayan vatandaşların Covid-19 testi yaptırmak üzere köy meydanına gelerek test yaptırmaları istenmişti.

VAKA SAYISI 70’E YÜKSELDİ

Korona virüs vakalarının artış göstermesinin ardından bölgeye gelen Sağlık Bakanlığı filyasyon ekipleri tarafından tüm köylülere Covid-19 testi yapıldığını ifade eden Küner Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın, “Yapılan son testlerle köyümüzdeki vaka sayısı 70 oldu. Test yapılmayan kimse kalmadı. Vatandaşlar bu süreçte evlerine çekildi. Köydeki kahvehane ve berberler bir süre daha kapalı kalacak. Tarla ve bahçesi olan vatandaşlar işlerini yaptıktan sonra evlerine gidiyor. Onun dışında kimse sokağa çıkmıyor. Bir süre daha bu şekilde tedbirli davranmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda bu durumdan kurtulmak istiyoruz” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler