Gündemİzmir Haberleri

İzmir Menderes’teki koronavirüs vakaları artan Küner mahallesinde son durum!

Normalleşme sürecinin ardından bazı bölgelerde koronavirüs vakalarında artış sürüyor. İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Küner mahallesinde vaka sayılarının artmasıyla önlemler üst seviyede devam ediyor. Koronavirüs vaka sayısının 70'e yükseldiği mahallede ölenlerin sayısı ise 4'e çıktı. Hayatını kaybedenlerden birinin 37 yaşında olduğu, diğer 3 kişinin ise 65 yaş üstü olduğu ortaya çıktı.

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Küner mahallesinde koronavirüs vakalarının artmasıyla önlemler üst seviyede sürüyor. Önlemler kapsamında giriş-çıkışların kısıtlandığı Küner Köyü’nde vaka sayısının 70’e yükseldiği ölü sayısının da 4’e çıktı kaydedildi. Hayatını kaybedenlerin birinin 37 yaşında olduğu, diğer 2 kişinin ise 65 yaş üstü olduğu ortaya çıktı.

Vefat edenlerden üç kişinin 65 yaş üstü olduğu ve hastaların durumlarının ağır olması sebebiyle tedavilerinin sürdüğü hastanede öldükleri öğrenilirken, bir kişinin 37 yaşında hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Koronavirüs vaka sayısının hızla arttığı Küner mahallesinde, tüm vatandaşlara koronavirüs (Kovid-19) testi yapıldı.

Vaka sayısının 70’e yükseldiğini söyleyen Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın, “Vatandaşlar evlerine çekildi. İş dışında sokağa çıkan yok” açıklamasında bulunmuştu.

Bu arada Sağlık Bakanlığı kararlarınca, Menderes’in 2 bin 600 nüfuslu kırsal mahallesinde ikamet etmeyenlerin, mahalleye giriş çıkışı yasaklanırken, köylülerin giriş çıkışlarında da ateş ölçümüne başlandı.

KORONAVİRÜSTEN 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Pozitif vaka sayısının 70 olduğu açıklanırken, durumu ağır olanların hastanelerde tedavisinin sürdüğü bildirildi. Ayrıca testi pozitif çıkanlardan 4 kişinin de hayatını korona virüsü nedeniyle kaybettiği açıklandı. Corona virüs nedeniyle vefat eden üç kişinin 65 yaş üstü, bir kişinin ise 37 yaşında olduğu belirtildi.

Ölen iki kişinin geçtiğimiz günlerde, diğer iki kişinin ise önceki gün ve dün hayatlarını kaybettiği ifade edildi.

Yetkililer, vaka sayısının sıfıra indirilmesi için sağlık ekiplerinin var gücüyle çalıştığını söyledi. Mahallede kısıtlamalara ve korona virüsüne karşı uygulanan tedbirlere sıkı sıkıya uyulmasının sağlandığı açıklandı. (Yeniasır)

Etiketler

İlgili Makaleler