Gündemİzmir Haberleri

İzmir Menderes’teki koronavirüs vakaları artan köyden kötü haber! Ölü sayısı yükseldi

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Küner Köyü'nde koronavirüs vakalarının artmasıyla önlemler üst seviyeye çıkarılmıştı. Önlemler kapsamında giriş-çıkışların kısıtlandığı Küner Köyü'nden kötü haberler gelmeye devam ediyor. Vaka sayısının 70'e yükseldiği köyde ölü sayısı da 4'e çıktı. Tedavi gören hastalardan 2'sinin geçen hafta diğer 2'sinin ise dün ve bugün hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Koronavirüs vaka sayıların büyük artış görülen İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Küner Köyü’nden kötü haber geldi. Koronavirüs vakalarının artması üzerine tedbirler kapsamında giriş-çıkışların sınırlandırıldığı ve önlemlerin üst seviyeye çıktığı köyde hayatını kaybedenlerin sayısı yükseldi. Vaka sayısının 70’e yükseldiği köyde ölü sayısı da 4’e çıktı. Tedavi gören hastalardan 2’sinin geçen hafta diğer 2’sinin ise dün ve bugün hayatını kaybettiği öğrenildi.

Ege’de Sonsöz’de yer alan habere göre, Menderes’e bağlı Küner Köyü’nde 24 Haziran günü ortaya çıkan koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı dörde çıktı. Test sonucu pozitif çıkanların sayısı 70’e ulaşırken, tedavi gören hastalardan ikisi geçen hafta içinde hayatını kaybetmişti.

KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI YÜKSELDİ

Dün ve bugün iki vatandaşın daha vefat ettiği öğrenildi. Vefat eden üç kişinin 65 yaş üstü, bir kişinin ise 37 yaşında olduğu belirtildi.

Küner’deki salgının boyutları genişlerken kısıtlama ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Köyde ikamet etmeyen kişilerin girişine izin verilmezken köyde yaşayan vatandaşlar dışarı çıkabiliyor.

Kaynak: http://www.egedesonsoz.com/haber/izmir-in-kara-gunu-kuner-de-virusten-4-olum/1041164

Etiketler

İlgili Makaleler