İzmir Haberleri

İzmir Menderes’teki koronavirüs ölüm ve vaka sayıları artıyor!

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesi'nde giriş çıkılar denetlenmeye devam ederken koronavirüse yakalananların vaka sayısı 78'e çıkarken ölüm sayısı ise 5'e yükseldi. Son durumu Küner Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın duyurdu.

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı 2 bin 600 nüfuslu Küner Mahallesi’nde giriş çıkışlar kısıtlanırken alınan bilgilere göre ise koronavirüs vaka ve ölüm sayısı artmaya devam ediyor.

ANONSLAR YAPILIYOR

Küner’e girişine izin verilmezken, köylülerin giriş ve çıkışları ise ateş ölçümü yapıldıktan sonra gerçekleştirilmeye başlanmış ve köy camisinden yapılan anonslarla testi yapılmayan vatandaşların Kovid-19 testi yaptırmak üzere köy meydanına gelerek test yaptırmaları istenmişti.

ÖLÜ SAYISI 5’E YÜKSELDİ

Korona virüs vakalarının artış göstermesinin ardından bölgeye gelen Sağlık Bakanlığı filyasyon ekipleri tarafından tüm köylülere Kovid-19 testi yapıldığını ifade eden Küner Mahalle Muhtarı Harun İbiş Aydın, “9 Eylül Hastanesi’nde korona virüsten dolayı tedavi gören 70 yaşındaki D.A.’nın hayatını kaybetmesiyle, korona virüsten dolayı mahallemizde ölü sayısı 5’e yükseldi. Vaka sayımız ise 78 kişi olurken, son yapılan testler ile yeni vaka sayımız bulunmaktadır. Ayrıca, hastanelerden taburcu olan kişi sayısı 20’yi geçerken, yine hastanelerde tedavi gören vatandaşlarımızın ise hızlı bir iyileşme süreci bulunmaktadır” diye açıklama yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler