İzmir Haberleri

İzmir Menderes’te vaka sayıları artıyor! O mahallede giriş çıkışlar kısıtlandırıldı

İzmir'in Menderes ilçesinde koronavirüs vakalarının artması sonucu Küner Mahallesinde virüse karşı mücadele kapsamında denetimler arttırılarak mahalle için kısıtlama kararı alındı. Mahallede ikametgah etmeyenlerin girişine izin verilmezken vatandaşların giriş çıkışları ise ateş ölçümünden sonra gerçekleştiriliyor.

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Küner Mahallesi’nde koronavirüs vakalarının artması sonucu denetimler arttırılarak mahalleye giriş çıkışlar kısıtlandırıldı.

ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILIYOR

Yaklaşık 2 bin 600 nüfuslu köyde vaka artış oranının aniden yükselmesi nedeniyle alınan karar doğrultusunda köyde ikamet etmeyenlerin Küner’e girişine izin verilmezken, köylülerin giriş ve çıkışları ise ateş ölçümü yapıldıktan sonra gerçekleştiriliyor.

Jandarma ekipleri, köyün girişinde sürekli nöbet tutarken, özel kıyafetli Sağlık Bakanlığı görevlileri de köyde yaşayan vatandaşlara Covid-19 testi yapmak üzere Küner’e geldi.

MİNİBÜS TAKSİ MEMLEKETİ

Küner Mahallesi, aynı zamanda İzmir şehir içi ulaşımında çalışan minibüs ve taksi sahibi kişilerin de memleketi olarak biliniyor. Köyde hemen her vatandaşın İzmir’de çalışan taksi veya minibüs hattı bulunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler