Ege Haberleri

İzmir – Manisa yolu heyelan sebebiyle trafiğe kapandı

İzmir – Manisa yolunda trafik yaşanan heyelan nedeniyle bir süre ulaşıma kapatıldı. Yüksek yağışın etkili olduğu  yolda trafik ekiplerin çalışması sonucu 1 saat sonra yeniden kullanıma açıldı

KAYA VE TOPRAKLAR YOLA SAÇILDI

Heyelan Manisa – İzmir karayolunda Süreyya Tabiat Parkı mevkiinde meydana geldi. Manisa’da akşam üzeri etkili olan yağışlar nedeniyle İzmir’den Manisa istikametinde dağdan inen kaya ve toprak parçaları yola döküldü.

TRAFİK İKİ YÖNLÜ OLARAK DURDU

Her iki şeridi de kaplayan toprak kayması nedeniyle yol trafiğe kapatıldı. Toprak kayması sırasında araç geçişinin olmaması olası bir faciayı önlerken olay yerine çok sayıda polis ve karayolları sevk edildi.

KARAYOLU EKİPLERİ ANINDA MÜDAHALE ETTİ

Karayolları ekipleri dozerlerle yoldaki toprak ve kaya parçalarını yolun kenarına yığdı. Yolun kapanması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşurken İzmir’den Manisa’ya gitmek isteyen sürücüler ise Menemen ilçe istikametinde yönlendirildi. Ekiplerin yaklaşık 1 saatlik çalışması sonrası yol her iki yönden de trafiğe kontrollü olarak açıldı.

MESAİ SÜRÜYOR

Karayolları ekiplerinin yol açma çalışmaları devam ederken, polis ekipleri ise herhangi bir kaza oluşmaması için yolun her iki tarafında da görev yapıyor. Yolun kısa sürede tamamen açılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı