Aydın Haberleriİzmir HaberleriManisa Haberleri

İzmir-Manisa ve İzmir-Aydın gibi komşu iller arasındaki seyahatler için açıklandı: Muaf tutulacaklar!

Corona virüsü salgını nedeniyle 17 Mayıs tarihine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yasak kararının ardından İzmir Valiliği uyulması gereken kuralları açıkladı. Valilik tarafından yapılan açıklamalarda İzmir’de ikamet eden ancak çalıştıkları işyerlerinin farklı illerde olduğu ve işe günlük olarak geliş gidişlerin İzmir-Manisa ve İzmir-Aydın gibi sınır/komşu illere işçi servisleri ile gerçekleştirilen şehirler arası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin seyahat iznine tabi olmaksızın yapılabileceği bildirildi.

İzmir Valiliği tam kapanma sürecinde uyulması gereken usul ve esasları açıklandı. Yapılan açıklamada, “ İlimizde ikamet eden ancak çalıştıkları işyerlerinin farklı illerde olduğu ve işe günlük olarak geliş gidişlerin İzmir-Manisa ve İzmir-Aydın gibi sınır/komşu illere işçi servisleri ile gerçekleştirilen şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin seyahat iznine tabi olmaksızın yapılabilmesine” ifadeleri kullanıldı.

Şartları tutan kamu görevlilerinden belge istenmeyecek

Öte yandan bugün İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge ile kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde şartları tutan kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerinin şehirlerarası seyahatlerine izin verilecek ve seyahat izin belgesi istenmeyeceği belirtildi.