Aydın HaberleriGündemİzmir HaberleriManisa Haberleri

İzmir, Manisa ve Aydın dikkat! Kritik uyarı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre, İzmir, Manisa ve Aydın genelinde 28 Ekim yarın sağanak yağışlı hava hakim olacak. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, söz konusu illeri saat vererek uyardı. 

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından Ege Bölgesi’ne sağanak yağış uyarısı yapıldı. Alınan verilere göre, İzmir, Manisa ve Aydın genelinde 28 Ekim yarın sağanak yağışlı hava hakim olacak. Söz konusu illerde yaşayan vatandaşlar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı saat verilerek uyarıldı. Öte yandan yağışla birlikte hava sıcaklığının da azalacağı bildirildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden Ege Bölgesi için yeni bir yağış uyarısı geldi. Bölgenin, 28 Ekim 2020 Çarşamba gününden itibaren öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen yağışlı havanın etkisi altına gireceğinin tahmin edildiği belirtildi.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege’de, gece ve perşembe sabah saatlerinde ise İzmir ve Aydın il geneli ile Manisa merkez ve güney ilçelerinde kuvvetli olmasının beklendiği ifade edildi.

YAĞIŞLA BİRLİKTE HAVA SICAKLIĞI DÜŞECEK

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisi altına girileceğini, kuzeybatı kesimlerinde yağışın beklendiğini aktardı. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte azalacağı ve bölge genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği de tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu