Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriEge HaberleriEğitimİzmir HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

İzmir, Manisa, Muğla, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın’ı tercihlerinde yazanlar, tüm üniversitelere gönderildi: ÖSYM kayıt açıklamasında bulundu!

İzmir, Manisa, Muğla, Uşak, Afyonkarahisar, Aydın ve diğer şehirlerdeki üniversiteleri tercihlerine yazan öğrencileri ilgilendiriyor. Bu yıl üniversiteye kesin kayıt hakkı kazanacak öğrenciler için önemli bir gelişme yaşandı. ÖSYM Başkanlığı’nın tüm üniversitelere ” 2022-YKS kayıt adresleri ve tarihleri” konulu yazı gönderdiği öğrenildi.

YKS sonuçlarını öğrenenler için tercihler başladı. Öğrenciler tercih işlemlerine devam ederken, ÖSYM’den flaş bir haber geldi. Memurlar.net’in haberine göre, ÖSYM Başkanlığı’nın tüm üniversitelere ” 2022-YKS kayıt adresleri ve tarihleri” konulu yazı gönderdi.

İlgili yazıda şu ifadeler yer aldı:

ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI
Kurumsal İlişkiler Daire Başkanlığı
Sayı :E-63282839-102.02-136916 ….
Konu :2022-YKS Kayıt Adresleri ve Tarihleri

ÜNİVERSİTE REKTÖRLÜKLERİNE

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) merkezi yerleştirme sonucunda bir yükseköğretim programına kesin kayıt hakkı kazanan adaylara kayıt işlemlerinde yardımcı olmak amacıyla kayıt tarihi ve adresleri, 2022-YKS yerleştirme sonuç açıklama ekranında yer alacaktır. 2022-2023 eğitim-öğretim yılı için tüm yükseköğretim programlarında kesin kayıtlar, 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversitenizde kayıt tarihleri, kayıt işlemlerinin yapılacağı yerler ile açık adresleri ekte yer alan açıklamalar doğrultusunda 3 Ağustos 2022 tarihine kadar elektronik ortamda alınacaktır.
Gereğini rica ederim.
Prof. Dr. Halis AYGÜN
Başkan