EkonomiGündem

İzmir, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Aydın’da yaşayanlar dikkat: Artık 10 TL’den alacaksınız!

İzmir, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Aydın’da yaşayanlar dikkat… Ramazan ayının yaklaşması üzerine Türkiye Fırıncılar Fedarasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı pide fiyatları ile ilgili açıklamada bulundu.

Türkiye Fırıncılar Fedarasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı 300 gramlık pide fiyatlarının Türkiye’nin her yerinde 10 TL’den satılacağını duyurdu.

“YÜZDE 60-62 FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ MEYDANA GELDİ”

Ramazan pidesi fiyatını duyuran Balcı, “Yaklaşan Ramazan ayının ülkemize, milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu sene Türkiye genelinde azami uygulanacak fiyat, 300 gramı 10 TL olarak uygulanacaktır; kilogram fiyatı 33 TL. Bu sene yaklaşık %60-62 fiyat değişikliği meydana gelmiş oluyor. Ordu ilinde 10 liradır, Rize’de 300 gr pide 10 lira, Tekirdağ 310 gr 10 lira, Bursa’da 10.50 lira, Kocaeli’de 310 gr pide 10 lira olduğunda kg 32.25’e geliyor. Her ildeki odaklarımız kendi maliyet hesabını yaparak tarifesini almış oluyor. Tarifenin dışında bir uygulama söz konusu olmamıştır.” ifadelerini kullandı.

EKMEK FİYATI DEĞİŞECEK Mİ?

Ekmeğe zam gelip gelmeyeceği hakkında da değerlendirmede bulunan Balcı, “Ekmek fiyatında bir değişiklik yok ülke genelinde. Ekmek 5TL; gündemimizde ekmek fiyatında bir değişiklik bulunmuyor.” dedi.