Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

İzmir, Manisa, Denizli, Kütahya, Aydın, Afyonkarahisar, Uşak dikkat: 80 saatlik kısıtlama başladı!

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya karar verildi. Bu kapsamda İzmir, Manisa, Denizli, Kütahya, Aydın, Afyonkarahisar, Uşak uygulanacak 80 saatlik uygulama başladı. Bugün saat 21:00’da başlayan kısıtlama 4 Ocak 2021 Pazartesi saat 05.00’e kadar devam edecek.

Kısıtlama saatlerinde alışveriş

Kısıtlama günleri için yapılan açıklamaya göre, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri bugün saat 24.00’e kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek, bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Fırınlar açık olmaya devam edecekken, Online sipariş firmaları da kısıtlama süresince 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

Ayrıca market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, cumartesi ve pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterecekler. Kısıtlama günlerinde vatandaşlar, ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırın ya da ekmek satış bayilerine yürüyerek gidip gelebilecek.