EkonomiGündem

İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Kütahya, İstanbul, Ankara ve diğer illerde yaşayanlar dikkat: Duyuru yapıldı!

Herkesin merakla beklediği konuyla ilgili detaylar netleşti. TOKİ sosyal konut projesinin tüm detayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ sosyal konut projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 2+1 ve 3+1 konutların fiyatları da açıklandı. Peki, hangi ilde kaç tane konut yapılacak? İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Kütahya, İstanbul, Ankara ve diğer illerde yaşayanlar dikkat!

SOSYAL KONUT PROJESİ DETAYLARI AÇIKLANDI

Merakla beklenen sosyal konut projesinin detayları açıklandı. Projeye dair detayları paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 yıl içerisinde 500 bin konut yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk etapta konutlarının azami 2 yıl içerisinde bitirilerek sahiplerine teslim edileceğini belirtirken bu konutların, 50 bininin İstanbul’da, 18 bininin Ankara’da, 12 bin 500’ünün İzmir’de, 8 bin 650’sinin Bursa’da, 7 bin 500’ünün Konya’da inşa edileceğini duyurdu.

Şehit yakınları ve gazilere 12 bin 500 konut ayrıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine 12 bin 500 konutun engelli vatandaşlara verileceğini duyurdu.

Öte yandan gençler için de kontenjan oluşturulduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 bin konutun 18-30 yaş arası gençlere, 50 bin konutun ise emekli vatandaşlara verileceğini açıkladı.